E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

XV Międzyleskie Kolędowanie

XV Międzyleskie Kolędowanie

W dniu 18 stycznia 2020 r. odbył się kolejny koncert pn. „Kolędowanie” zorganizowany w ramach realizacji projektu pn.: „Jarmark bożonarodzeniowy Międzylesie- Králíky”, w którym uczestniczyły sołectwa z gminy Międzylesie oraz z zaprzyjaźnionej gminy Králíky. Wystąpiły zespoły śpiewacze m.in. :Długopolanie, Boboszowianie, Międzylesianie, Trzy Świerki, Oset, dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Międzylesiu pod przewodnictwem pana Ryszarda Pasternaka, zatańczyła grupa Plus Minus, z miła niespodzianką przyjechał zespół Róża z Różanki, który wykonał przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej, które przypomniało istotę  wydarzeń z przed ponad 2000 lat. Spotkanie te uświetniła również orkiestra dziecięca z Základní umělecká škola Králíky, którą wszyscy obecni zachwycili się.

 Podczas koncertu rozstrzygnięto konkurs, który co rok wzbudza wiele emocji i dyskusji wśród uczestników pn. : „Najpiękniejsza Ozdoba Wsi” w dwóch kategoriach, w kat. najpiękniejsza choinka wygrało sołectwo Goworów, II miejsce Nowa wieś, a III miejsce Gajnik; w kategorii najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa jury nie przyznało I miejsca natomiast II miejsce ex aequo zajęło sołectwo Goworów oraz Roztoki, a III miejsce sołectwo Nowa Wieś.

 Wszystkim przybyłym w tym dniu na Kolędowanie serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok, a sołectwom dziękujemy za przygotowanie tylu pięknych szopek oraz choinek, gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

euroregion-logo.jpeg

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 865
W tym miesiącu: 4028
Od początku: 24088637
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne