Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Ósmy sezon „Mojej Dwunastki” rozpoczęty

Podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który miał miejsce w niedzielę 12 stycznia 2020 r., rozpoczęliśmy kolejny, ósmy już sezon imprezy marszowo-biegowej „Moja Dwunastka”. Styczniowa odsłona imprezy przebiegała pod orkiestrowym hasłem „Policz się z cukrzycą”. Ruch jest jedną z form zapobiegania chorobom cywilizacyjnym, do których zaliczana jest cukrzyca. Zachęcaliśmy więc do aktywności fizycznej wszystkich 59 osób, które zapisały się na marszobieg oraz co najmniej 15 osób towarzyszących. Zapraszaliśmy ich także do udziału w kolejnych „Dwunastkach” – wystarczy zmobilizować się raz w miesiącu, przyjść na godzinę 10.00 na międzyleski stadion i pomaszerować lub pobiec swoim własnym tempem przez 24 minuty.

Dzisiejszemu marszobiegowi po międzyleskim skwerze na Placu Wolności towarzyszyła sprzyjająca, nieco wiosenna, jak na zimę, aura i radosna atmosfera. Zapisom w małym miasteczku biegowym, przygotowanym przez pracowników UMiG w Międzylesiu p. Marka Glińskiego i p. Waldemara Brandysa, które trwały niemal do chwili startu, czyli umownej 15.00, towarzyszyły:

- koncert orkiestry dętej OSP z Międzylesia,

- pogadanka pani doktor Barbary Magier-Solis, która przekazała uczestnikom informacje dotyczące cukrzycy, niebezpieczeństw i powikłań związanych z tą chorobą oraz jakie działania profilaktyczne sami możemy podjąć, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę,

- kontrolne badania poziomu cukru we krwi przeprowadzane fachowo przez p. Agatę Biernacką MGOK w Międzylesiu i jednocześnie szefową międzyleskiego Sztabu WOŚP.

Uczestnicy imprezy zostali także gorąco powitani przez p. Jerzego Błażejewskiego MLKS Sudety, Burmistrza Międzylesia p. Tomasza Korczaka oraz p. Katarzynę Grzybowską - Kania Komandora „Mojej Dwunastki”. Potem krótka „instrukcja” udziału w marszobiegu, dźwięk dwunastkowego dzwonu i wszyscy chętni ruszyli na 15 minutową trasę spacerem, marszem, marszobiegiem lub biegiem.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał ratownik medyczny p. Stanisław Szura.

Na zakończenie imprezy kobiety z rąk burmistrza, a mężczyźni z rąk Pani Komandor otrzymali Paszporty „Mojej Dwunastki” na sezon 2020. Mamy nadzieję, że, po licznych słowach promujących imprezę i nieustannej zachęcie do uczestnictwa, dzięki wpisanym w paszportach datom kolejnych „Dwunastek” łatwiej będzie zaplanować i zmobilizować się do comiesięcznej wspólnej formy ruchu.

Były też orkiestrowe niespodzianki dla ósemki losowo wybranych uczestników, a także wyśpiewane dla Pani Komandor urodzinowe życzenia „Stu lat”. Nie zabrakło cukierków oraz pysznej gorącej herbaty.

Orkiestrową imprezę zorganizowano wspólnymi siłami MLKS „Sudety” Międzylesie, MGOK Międzylesie oraz UMiG w Międzylesiu. Dziękujemy także fotoreporterom.

Już dziś zapraszamy na 87. „Moją Dwunastkę”, która odbędzie się 08 lutego 2020 r. Zapisy od 9.30 na basenie w Międzylesiu. Start na stadionie o godz. 10.00.

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 4977
W tym miesiącu: 202097
Od początku: 22825767
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne