E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Otwarcie stacji ładowania samochodów elektrycznych w Międzylesiu

logo.jpegW ramach projektu pn.: „e-Sudety” w Międzylesiu uruchomiono stację ładowania samochodów elektrycznych. Urządzenie to stacja o normalnej mocy, która ładuje samochody prądem zmiennym 2 x 11 kW. Oficjalne otwarcie stacji odbyło się 10 stycznia 2020 r. o godz. 12:00.

Projekt „e-Sudety” swoim zasięgiem obejmuje nie tylko miejscowości uzdrowiskowe Ziemi Kłodzkiej, ale cały region Sudetów. W planach objęto montaż 23 stacji ładowania samochodów elektrycznych w regionie, które powstają systematycznie przy współpracy PGE Nowa Energia. Pierwsze stacje w powiecie kłodzkim, w ramach projektu e-Sudety powstały już w Szczytnej, Lądku-Zdroju oraz Polanicy Zdrój.

Główne założenia projektu skupiają się na podnoszeniu świadomości w kierunku dbałości o czyste powietrze i upowszechnianie pojazdów elektrycznych. Elektromobilność w uzdrowiskach oraz w pozostałych większych i atrakcyjnych turystycznie miejscowościach regionu Sudetów jest w założeniu działaniem wzorcowym dla innych regionów Polski. Będzie to jednocześnie świetny produkt dla inwestorów, mieszkańców i turystów, połączony z promocją regionu oraz partnerów zaangażowanych w projekt. To jedyny taki projekt w Polsce, który może być flagowym projektem z zakresu elektromobilności w aspekcie rozwoju ekoturystyki.

Nowoczesna wersji „Lokomotywy” przedstawiona przez dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Międzylesiu potwierdza, że realizacja przedmiotowej inwestycji jest jednym z wielu kroków jaki musimy wykonać w celu dbania o czyste powietrze i redukcję hałasu.

W oficjalnym otwarciu stacji ładowania wzięli udział m.in. Burmistrz miasta i Gminy Międzylesie – Tomasz Korczak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Międzylesiu – Jerzy Marcinek, Prezes PGE Nowa Energia – Tomasz Marzęda, pomysłodawca projektu – Elżbieta Koncka, Burmistrz Szczytnej – Jerzy Król, Burmistrz Polanicy Zdrój – Mateusz Jellin, Burmistrz Lądka Zdrój –Roman Kaczmarczyk, Burmistrz Stronia Śląskiego – Dariusz Chromiec, Przedstawiciel Lasów Państwowych Nadleśnictwa Międzylesie – Anna Kostrz, dyrektor Instytutu Elektroniki Zakładu Doświadczalnego III w Międzylesiu – Przemysław Czesnołowicz.

Podziękowania dla Instytutu Elektroniki Zakładu Doświadczalnego III w Międzylesiu za prezentację nowoczesnych materiałów izolacyjnych, oraz dla Lasów Państwowych Nadleśnictwa Międzylesie, które zaprezentowało samochód elektryczny zakupiony w ramach projektu „Las energii”.

Dzięki salonowi Nawrot z Wrocławia mieszkańcy Międzylesia mieli okazję przejechać się samochodami elektrycznymi Renault Zoe oraz Renault Kangoo.  

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1171
W tym miesiącu: 40896
Od początku: 24172974
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne