Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

 

Brak opisu obrazka

Projekt  współfinansowany ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

Jak co rok w dniu 7 grudnia 2019 r. odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy przy Urzędzie Miasta i Gminy Międzylesie, podczas którego odbyły się występy dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli z gminy Międzylesie, a także dzieci przedszkolnych z Kralik. Pomimo niesprzyjającej pogody wszystkim dopisywały świetne humory i panowała świąteczna atmosfera. Na tę imprezę przybyło wielu lokalnych wystawców z własnoręcznie wykonanymi ozdobami bożonarodzeniowymi, z przepysznymi potrawami i ciastami świątecznymi, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieciom czas umilały warsztaty plastyczne, a także występ teatru ulicznego pn. Moc.Art., atrakcje te zostały  zorganizowane w ramach realizacji projektu pn.: „Jarmark bożonarodzeniowy Międzylesie- Kraliky”.Imprezę zakończyły rozstrzygnięcia konkursów:

- na najpiękniejszą choinkę, w którym były dwie kategorie:

W kategorii sołectw I miejsce zajęło Sołectwo Roztoki, II miejsce Sołectwo Lesica, III miejsce Sołectwo Goworów; w kategorii instytucji: I miejsce Dom Dziecka w Domaszkowie, II miejsce Samorządowe Przedszkole w Międzylesiu, III miejsce szkoła Základní škola speciální z Kralik.

- na najładniejszy lampion adwentowy: I miejsce zajął Stanisław Dębski, II miejsce Natasza Majewska, III miejsce Julia Marcinek.

- dla najmłodszych dzieci rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową, w którym I miejsce zajął Maksymilian Górczyński, II miejsce Gaja Czopko, III miejsce Szymon Brzozowski.    Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie dziękujemy za poświęcony czas w przygotowanie pięknych prac, a także za chęć wzięcia udziału w konkursach i wspólnej zabawie. Zwycięzcom gratulujemy.