Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE

OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH Z TERENU GMINY MIĘDZYLESIE

 

W dniu 7 września 2019 r. przeprowadzono gminne zawody sportowo-pożarnicze dla jednostek OSP z terenu Gminy Międzylesie na stadionie miejskim im. Andrzeja Skowrona w Międzylesiu. Coroczne organizowanie zawodów strażackich ma na celu mobilizację do intensywnego szkolenia pożarniczego – wszystko po to, by skutecznie przeprowadzać akcje ratowniczo-gaśnicze. Jest to też rodzaj oceny stanu wyszkolenia pożarniczego strażaków-ochotników, jak również przygotowywanie do startu w zawodach wyższego szczebla. Zawody organizowane w takiej formie służą do popularyzowania wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej.

W zawodach wzięło udział łącznie 14 drużyn:

 1. Ochotnicze Straże Pożarne (mężczyźni): Goworów, Roztoki, Długopole Górne, Domaszków, Międzylesie, Szklarnia
 2. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (chłopcy): Goworów, Roztoki, Międzylesie
 3. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (dziewczęta):Międzylesie
 4. Kobieca Drużyna Pożarnicza: Domaszków
 5. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze do 12 lat: Międzylesie, Roztoki
 6. Gościnnie zaproszona jednostka z Gminy Bystrzyca OSP Pławnica.

Drużyny zmierzyły się w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych.

Rywalizacja była zacięta, ale uczestnikom nie brakowało też dobrego humoru. Zawody poprowadził niezawodny spiker Pan Arkadiusz Kot. Do komisji sędziowskiej nie wpłynęły żadne protesty. Na zakończenie Przewodniczący Komisji kpt. Bartosz Zdęga odczytał protokoły Komisji Sędziowskiej podając szczegółowe wyniki w poszczególnych konkurencjach.

W kategorii OSP mężczyźni:

 1. miejsce – Domaszków
 2. miejsce – Goworów
 3. miejsce – Międzylesie
 4. miejsce – Szklarnia
 5. miejsce - Roztoki
 6. miejsce – Długopole Górne

W kategorii MDP chłopcy:

 1. miejsce – Goworów
 2. miejsce – Roztoki
 3. miejsce – Międzylesie

W kategorii MDP do 12 lat:

 1. miejsce – Roztoki
 2. miejsce – Międzylesie

Burmistrz Miasta i Gminy Międzylesie Tomasz Korczak wraz z Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Kłodzkiego Piotrem Marchewką, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Międzylesiu Jerzym Marcinkiem oraz Radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Zbigniewem Szczygłem, uhonorowali drużyny pamiątkowymi dyplomami i pucharami dziękując wszystkim startującym drużynom za udział w zawodach. Podziękowano Jednostkom OSP za stałą współpracę, gotowość bojową i pomoc mieszkańcom gminy.

Drużyny otrzymały także nagrody w postaci bonów na zakup sprzętu strażackiego, OSP: I miejsce – 700,00 zł, II miejsce – 600,00 zł, III miejsce – 500,00 zł, IV miejsce – 400,00 zł, V miejsce – 300,00 zł, VI miejsce – 200,00 zł, MDP oraz KDP po 300,00 zł, dodatkowo MDP do lat 12 otrzymały nagrody rzeczowe.

Fundatorami nagród byli: Burmistrz MiG Międzylesie, Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzylesie, Starosta Powiatu Kłodzkiego oraz Dyrektor ZDIII Fabryka izolatorów i materiałów izolacyjnych Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Elektrotechniki.

        Dziękujemy za przybycie na zawody jednostce OSP Pławnica z Gminy Bystrzyca Kłodzka która jest jednym naszych partnerów w realizacji projektu pn. „Modernizacja wyposażenia i wzajemna pomoc w sytuacjach kryzysowych w górach Orlickich i Bystrzyckich”, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Zawody mimo nie sprzyjającej pogody przebiegały bardzo sprawnie dzięki zdyscyplinowaniu druhów oraz dobrej organizacji ze strony gospodarzy OSP Międzylesie.

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 3842
W tym miesiącu: 195484
Od początku: 22819154
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne