E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Dożynki są świętem wszystkich ludzi pracujących na rzecz wsi, pozwalają wyrazić wdzięczność dla rolników za ciężką pracę i zebrane plony. W Gminie Międzylesie uroczystości odbyły się 25 sierpnia 2019 r. w Nagodzicach. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od korowodu, który składał się z 21 delegacji (w tym Ogrody Działkowe z zaprzyjaźnionych Kralik), z wieńcami dożynkowymi, tradycyjnie już został prowadzony przez orkiestrę OSP Międzylesie, a także starostów dożynek Eugenię i Jana Juchkiewicz. Następnie odbyła się msza polowa koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Adama Bałabucha, biskupa pomocniczego oraz księży z Dekanatu Międzylesie.

Starostowie dożynek przekazali burmistrzowi chleb. Przyniesionym przez delegacje chlebem dożynkowym, burmistrz wraz z sołtysami obdzielili wszystkich zgromadzonych na dorocznym święcie. A sołtys Nagodzic pani Nadzieja Tylk przekazała sierp organizatorom przyszłorocznych dożynek, sołectwu Roztoki.

Podczas dożynek wieńce ośpiewały takie zespoły jak: Długopolanie, Boboszowianie, Międzylesianie, Róża. Wystąpiły również panie z  Akademii Ruchu z Goworowa.

Rozstrzygnięte zostały konkursy gminne.

 

Konkurs gminny pn. „Jaki mój dom-taka moja gmina”, rozgrywany jest w dwóch kategoriach. W roku bieżącym w konkursie uczestniczyło 16 posesji. A oto zwycięzcy:

 

Kat. „Najpiękniejsza posesja”

Wyróżnienie:  Pan Adam Prokop – Gniewoszów, Iwona Miśków-Kostrzewa – Długopole Górne

III miejsceWioletta Czernecka - Roztoki

II miejsce – Wiesława Łysiak - Goworów

I miejsce –  Weronika Martyniuk - Smreczyna

 

Kat. „Certyfikowana Miejscowość Aktywna” – sołectwo Roztoki

 

Konkurs na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”

Tradycyjnie sołtysi z naszej gminy oceniali tegoroczne wieńce.

W tym roku po raz kolejny wygrał wieniec z Goworowa, który 1 września pojedzie do Ścinawki Średniej, reprezentować gminę Międzylesie na Dożynkach Powiatowych,

II miejsce – Szklarnia,

W tym roku mieliśmy również dwa trzecie miejsca

III miejsce – Smreczyna

III miejsce - Boboszów

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursów GRATULUJEMY!!!

Serdecznie podziękowania i gratulacje dla Pani sołtys oraz rady sołeckiej wsi Nagodzice, a także dla WSZYSTKICH, którzy bezinteresownie zaangażowali się w przygotowanie dożynek gminnych.

TV Kłodzko relacja filmowa

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 682
W tym miesiącu: 49507
Od początku: 24181585
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne