E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Piękna Wieś Dolnośląska 2019

W dniu 4 lipca 2019 r. gościliśmy komisję konkursową, która oceniała kandydatów zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu Piękna Wieś Dolnośląska 2019, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, dla sołectw uczestniczących w Odnowie Dolnośląskiej Wsi. W ramach konkursu z terenu Gminy Międzylesie w kategorii „Najpiękniejsza wieś” zostało zgłoszone Sołectwo Roztoki zaś w kategorii „Najlepsza Zagroda” zgłoszono gospodarstwo Pana Andrzeja Miluka.

O godz. 9:30 Komisja rozpoczęła wizytę na gospodarstwie Pana Andrzeja, jako wielokrotny laureat konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” zaprezentował on swoje gospodarstwo na którym panował nienaganny porządek. Największe wrażenie na komisji wywarło hobby Pana Andrzeja, czyli hodowla bażantów i pawi.

Następnie o godz. 10:45 komisja odwiedziła Roztoki. Swoją wizytę rozpoczęli na moście wojskowym, gdzie została przedstawiona im historia owej budowli, jak i również historia miejscowości. Następnie udano się do straży pożarnej, gdzie młodzież, działacze i prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Roztoki zaprezentowali sprzęt jaki pozyskali w ostatnich latach, ale też remizę, która przeszła wiele zmian i innowacji. Po udanej wizycie w straży udano się do kościoła, w którym ksiądz proboszcz przyswoił komisji historię świątyni. Kolejno przedstawiono komisji plac festynowy, który na przestrzeni kilku ostatnich lat przeszedł ogromne zmiany, a sołtys i działacze z Roztok mają jeszcze wiele pomysłów co do jego rozbudowy. Na świetlicy została przedstawiona prezentacja, pokazująca poczynione postępy i plany na przyszłość, ale to nie był koniec atrakcji. Komisji został pokazany teren budowy suchego zbiornika, inwestycja ta jak i również współpraca sołectwa z firmą ją wykonującą była znakomitym podsumowaniem całej wizyty.

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 957
W tym miesiącu: 4120
Od początku: 24088729
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne