Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

loga.jpeg

Gmina Międzylesie wspólnie z Partnerem z Czech  Obec Cervena Voda w ramach   projektu unijnego pn. „Nowoczesne technologie promocji na pograniczu polsko-czeskim” uczestniczyła w 19. Międzynarodowych Targach Turystyki „W Stronę Słońca” na opolskim rynku  w dniach 24.05.2019 r. – 26.05.2019 r. Na targach prezentowało się ok. 60. wystawców z kraju i ok. 10. z zagranicy, które zaprezentowały dziesiątki kierunków turystycznych, miejsc wartych odwiedzenia i atrakcji turystycznych. Ofertę swą przedstawiły również sanatoria, uzdrowiska, spa oraz gospodarstwa agroturystyczne.

Gmina Międzylesie i Cervena Voda promowały walory i atrakcje turystyczne  swoich regionów. Wspólne stoisko promocyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Przygotowane przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Międzylesie  i Cervonej Vody  wydawnictwa zdobyły uznanie turystów.

Podczas targów Gościem Specjalnym  była znana aktorka Anna Dereszowska, natomiast wystawcy Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Stowarzyszenie Qwsi zaprezentowało bardzo szeroką ofertę wypoczynku na polskiej wsi. Wystawcy z Polski, Czech i Niemiec pomogli zaplanować wczasy, wycieczkę, czy też weekendowy wypad uwzględniając preferencje i możliwości zainteresowanych tym osób. W „Opolskiej Wiosce Smaków i Tradycji” przybliżono zwiedzającym ofertę turystyczną, rzemiosło i kuchnię naszego regionu. Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna ustawi dla Państwa pasaż nadmorski. Podczas targów odbyła się degustacja pysznych ryb oraz słodkości. Atrakcją dla miłośników sportów wodnych była wyjątkowa łódź turystyczna – katamaran solarny, a dla ceniących sobie Slow Road – kamper, samochód turystyczny, zapewniający podróżującym nim pasażerom miejsca do spania i wypoczynku, sprzęt do przechowywania żywności i sporządzania posiłków, oraz wydzieloną część sanitarną z ubikacją, umywalką i prysznicem. W tym roku po raz pierwszy na targach zorganizowano “Festiwal Podróżników”, prezentowane podczas niego filmy, oraz prelekcje przeniosły nas w najbardziej egzotyczne miejsca na świecie. W ciągu trzech targowych dni można było posłuchać opowieści doświadczonych podróżników o miejscach, które mogą zainspirować i zachęcić do ciekawych wypraw po świecie.

 Podczas targów wręczone zostały nagrody:

  • Za najładniejsze stoisko dla województwa opolskiego za „Opolską Wioskę Smaków i Tradycji”
  • Za najlepszą promocję na targach dla Stowarzyszenia Gmin Dorzecze Górnej Odry dotyczące projektu Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze dla rozwoju pogranicza polsko – czeskiego „Wspólne Dziedzictwo”
  • Za najlepsze materiały promocyjne „Lubuskie po drodze” i różnorodne formy promocji podczas targów dla Klubu Podrózników

Wyróżnienia

  • Dla Aglomeracji Opolskiej za partnerskie podejście w promowaniu gmin i odkrywanie lokalnych potencjałów pod hasłem „Razem osiągniemy więcej”
  • Dla województwa śląskiego za serię wydawnictw „Cieszyn robi wrażenie”
  • Dla Gorczańskiego Parku Narodowego za zróżnicowaną ofertę edukacyjną
  • Dla Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi za projekt „Odpoczywaj na wsi”
  • Dla Biura Podróży Gold Tour za prozdrowotną ofertę wypoczynku dla seniora

 

 

Szczegółyna:www.mtt.opole.pl
https://www.opole.pl/miedzynarodowe-targi-turystyki-w-strone-slonca-3/

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 109
W tym miesiącu: 187044
Od początku: 22810714
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne