Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

AKTYWNY MAJ

 

Oj dzieje się! Dzieje! Nieco ponad połowa maja, a za nami już trzy imprezy sportowo – rekreacyjne. Wystarczy tylko chcieć, by wziąć w nich udział i cieszyć się ze wspólnie podejmowanej aktywności ruchowej.

Rozpoczęliśmy od udziału w oficjalnym otwarciu sieci ścieżek rowerowych typu singletrack czyli jednokierunkowych, które miało miejsce dnia 4 maja 2019 r. w Bardzie. Pomimo bardzo sceptycznych prognoz meteorologicznych pogoda była wyśmienita tzn. nie padało, podobnie jak wyśmienita była gorąca atmosfera, panująca wśród braci rowerowej. Gminę reprezentowało osiem osób w wyróżniających się spośród innych teamowych strojów, barwach Watahy Międzylesie.

Po prostu wszędzie byliśmy widoczni a oko fotoobiektywów nas kocha. Obszerny fotoreportaż oraz opis wydarzenia znajdziecie Państwo na stronie http://www.bardo.pl a materiał filmowy na http://www.tvklodzka.pl/

Kolejna impreza tym razem marszowo biegowa odbyła się 11 maja 2019 r. na Stadionie im. A. Skowrona w Międzylesiu. W 80. “Mojej Dwunastce” udział wzięło sześć osób, które wspólnie przez 24 minuty pokonały dystans 14.680 m. Jakoś specjalnie nie świętowaliśmy naszej osiemdziesiątki, ale były jabłka, napoje, galaretki oraz najlepszy prezent - słoneczna pogoda. Następnym razem spotkamy się w Dzień Dziecka, czyli 1 czerwca 2019 r. – start wyjątkowo o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci duże i małe. Maszerowanie i bieganie to najprostsza forma aktywności ruchowej – każdy to potrafi, a absolutne minimum to 5 tysięcy kroków dziennie.

W sobotę 18 maja 2019 r. niektórzy rowerzyści mieli tzw. dwa w jednym. Pierwsza część wielkiego święta rowerowego to II etap “Korony Międzylesia” z Pisar do Jodłowa o długości 7,6 km oraz różnicy wzniesień 300 m, w którym uczestniczyło 10 osób. Na starcie pojawiły się też dwie osoby, które do mety dotarły w tajemniczy sposób, w związku z czym zostały sklasyfikowane jako osoby uczestniczące w imprezie turystycznie. Wszak druga część naszego rowerowego świętowania miała charakter turystyczny, polegający na odkrywaniu uroków naszego singletracka. Uroczyste otwarcie Pętli Ostoja o długości 14,6 km nastąpiło o 11.30. Przecinanie wstęgi “długo” było celebrowane przez burmistrza Międzylesia, który pamiętał o wszystkich osobach zaangażowanych w powstawanie Singletrack Glacensis, o partnerach projektu, o pracownikach UMiG w Międzylesiu nadzorujących prace budowlane, zaś ostatnie cięcie powierzył Komandorowi “Korony Międzylesia”. Pętla Ostoja została oficjalnie otwarta a rowerzyści wyruszyli, każdy w swoim tempie, na śródleśny szlak.

Z naszego rowerowego święta powstały liczne fotoreportaże zarówno zupełnie prywatne, jak i zamieszczone w sieci. Można będzie także obejrzeć materiał filmowy przygotowany przez TV Kłodzko.

Impreza miała charakter otwarty i każdy, kto pojawił się tego dnia w Jodłowie zapraszany był do wspólnego ogniska i do woli mógł korzystać z cateringu przygotowanego przez UMiG w Międzylesiu; pobrać materiały promocyjne i informacyjne w tym mapki wszystkich oddanych w użytkowanie rowerzystom single tracków na Ziemi Kłodzkiej. Także mieszkańcy Jodłowa wraz z sołtysem przygotowali stoisko z kawą, herbatą, gorącą czekoladą i pysznymi ciastami. Przybył także pan sprzedający watę cukrową, popcorn oraz gorące kolby kukurydzy. Jednym słowem było na bogato.

Ostatnia część imprezy to wręczenie paszportów uczestnikom II etapu “Korony Międzylesia”, podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do powstania Singletrack Glacensis na naszym terenie, niespodzianki dla rowerzystów oraz zaproszenia na kolejne imprezy rowerowe. Pierwsza z nich X Czasówka Autostradą Sudecką z Międzylesia do Gniewoszowa, odbędzie się 8 czerwca 2019 r. w ramach XXV Dni Międzylesia – Biuro Zawodów czynne od godz. 12.00 na ul. Lipowej, start pierwszego zawodnika o godz. 13.01.  Na zwycięzców czekają cenne nagrody. Tydzień później 15 czerwca 2019 r. rowerzyści wyruszą na III etap “Korony Międzylesia” z Różanki do Długopola Górnego. Zapisy od 9.00 do 9.45 na skwerze im. Jana Pawła II w Różance. Start pierwszego uczestnika o 10.01. Wszystkich gorąco zapraszamy.

Szczegółowe informacje o obu imprezach można będzie znaleźć na stronie www.miedzylesie.pl oraz na profilu FB Korona Międzylesia.

  Do zobaczenia na pieszych, biegowych i rowerowych szlakach.

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 3807
W tym miesiącu: 158084
Od początku: 22781754
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne