Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:

Urząd Miasta i Gminy Międzylesie uruchomił specjalny nr kontaktowy w sprawie szczepień na koronawirusa 748126327 wew 15. Numer dedykowany jest osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym komunikacyjnie. Numer działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00

Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

BIEGLI, BY UCZCIĆ...

2 marca 2019 w Międzylesiu odbył się po raz pierwszy "Tropem Wilczym” Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Bieg nawiązywał do Narodowego Dnia Pamięci,, Żołnierzy Wyklętych’’ który upamiętnia wszystkich działaczy zbrojnego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego w latach 1944 – 1963. Uroczystości z pocztami sztandarowymi w asyście Strzelców Rzeczypospolitej i harcerzy z kłodzkiego hufca rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył ksiądz dziekan Jan Tracz. Po mszy świętej strzelcy, środowiska patriotyczne i mieszkańcy Międzylesia złożyli kwiaty i symboliczne białoczerwone flagi. Następnie miejscem zbiórki było Pole Biwakowe w Międzylesiu, gdzie oprócz uczestników biegu na miejsce startu przybyli :  Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Burmistrz Miasta i Gminy Międzylesie Tomasz Korczak, Dziekan Międzyleskiego dekanatu ks. Jan. Tracz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzylesie Dariusz Jesionowski, w imieniu Senatora Aleksandra Szweda reprezentującego w tym czasie Senat RP podczas wyborów w Gruzji, przybył Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bystrzycy Kłodzkiej Dariusz Piotrowski przekazując okazjonalny list gratulacyjny. Mimo zimna niezależnie od wieku na start przybyły całe rodziny. Po przywitaniu, krótkich przemowach gości, rys historyczny tematyki żołnierzy niezłomnych przypomniał zebranym dowódca drużyny Strzelców Rzeczpospolitej w Międzylesiu Tony Szewczyk. Po krótkiej rozgrzewce na sygnał dany przez panią minister rozpoczął się bieg. Prócz profesjonalnie przygotowanej trasy o symbolicznym długości 1963 m elementem biegu było oddanie hołdu Żołnierzom Niezłomnym przy tablicy mieszczącej się na ścianie Kościoła pw. Św. Jana Pawła II. Przed pamiątkowa tablicą uczestnicy biegu zostawiali symboliczne flagi.                                                                                                    

Wszyscy, którzy pokonali trasę otrzymali upominki i pamiątkowy medal, który wręczała osobiście minister Anna Zalewska. Po zakończeniu biegu Pani Minister również oddała hołd przy tablicy poświęconej pamięci niezłomnych.                                                                                                          

Organizatorzy biegu - Strzelcy Rzeczpospolitej w Międzylesiu pod dowództwem Krzysztofa Rusinka, oraz fundacja Wilczym Szlakiem Międzygórze z Arnoldem Goliaszem na czele dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie oraz przekazują podziękowania za pomoc w organizacji biegu Nadleśnictwu Międzylesie, gminie Międzylesie, harcerzom z Kłodzka, OSP Roztoki, sołtysowi Międzygórza Markowi Krytakowi, Klubowi Gazety Polskiej Międzylesie oraz mieszkańcom  naszej gminy.

 

                                                                                                                                                           

 

 

4e238e4fbbe74d81393f4f14add1d8555792b6e4fde30ef845d0d9f1b8242924.jpeg

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: 74 8126-327 faks: 74 8126-126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 7472
W tym miesiącu: 130963
Od początku: 18274378
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne