Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

XIV Międzyleskie Kolędowanie

19 stycznia 2019 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Międzylesiu odbyło się Międzyleskie Kolędowanie. W tym roku przebiegało zupełnie inaczej niż zawsze, w związku z śmiercią Prezydenta Miasta Gdańska, Pawła Adamowicza i żałobą narodową w atmosferze spokojnej, cichej, skłaniającej do zadumy.

Uroczystość rozpoczęła się od zapalenia wigilijnych świec przez Starostę Kralik Ing. Václav Kubín, księdza dziekana Jana Tracza oraz burmistrza Miasta i Gminy Międzylesie Tomasza Korczaka. Wspólną modlitwę rozpoczął ksiądz dziekan Jan Tracz. Spotkanie w tym roku poprowadziła Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Międzylesiu Pani Teresa Sobierska. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali wspólnie kolędę Nie było miejsca dla Ciebie.

Minutą ciszy uczczona została pamięć prezydenta Gdańska oraz został puszczony krótki film o jego życiu, po którym została odśpiewana Kolęda Dla Nieobecnych. Następnie chętne osoby wybrały się na rynek w Międzylesiu tuż przy Obelisk, aby zapalić znicz.

We wspólnym odśpiewaniu cichych i spokojnych kolęd i pastorałek nie zabrakło z terenu naszej gminy zespołów z Boboszowa, Długopola Górnego, Goworowa, Gajnika, Lesicy, Międzylesia oraz Różanki.
Sala widowiskowa MGOK zdołała pomieścić około 200 osób.

Kolędowanie, to również czas na ogłoszenie przez Burmistrza wyników rozstrzygniętego konkursu na „Najładniejszą choinkę 2018”. Nagrodzonych zostało 17 choinek i 8 szopek bożonarodzeniowych. I znowu ten sam problem, bo każda wyjątkowa, ale na „podium” stanęły: Roztoki, Goworów, Domaszków i Szklarnia, nowością były wyróżnienia za element, ozdobę, mały szczegół na choince, wykonany samodzielnie dla sołectwa Boboszów i Smreczyna, pozostałe choinki z sołectwa Długopole Górne, Gajnik, Gniewoszów, Jaworek, Kamieńczyk, Michałowice, Międzylesie, Nagodzice, Nowa wieś, Pisary oraz Różanka również zostały nagrodzone.

Wśród szopek bożonarodzeniowych pierwsze miejsce zajęło sołectwo Roztoki i Goworów, drugie miejsce: sołectwo Długopole Górne i Nowa Wieś, pozostałe również nagrodzone to: Domaszków, Jaworek, Pisary, Różanka.

Na zakończenie wszyscy odśpiewali wspólnie kolędę Cicha noc oraz pani Małgorzata Bojanowska – sołtys Międzylesia odczytała wiersz napisany na tą okoliczność.
Kolejne Kolędowanie za nami. Zapisujemy w pamięci dobre chwile i ….. szykujemy repertuar na kolejne w przyszłym roku.

Wszystkim uczestnikom oraz organizatorom – za obecność i zaangażowanie DZIĘKUJEMY.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 2144
W tym miesiącu: 2144
Od początku: 22850543
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne