E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

KIERMASZ ADWENTOWY 2018

Kiermasz w TV KŁODZKO

              8 grudnia br. plac  parkingowy przy Urzędzie Miasta  z trudem mieścił wszystkich chętnych do udziału w X Kiermaszu Adwentowym „Międzyleska Choinka”. Licznie zgromadzeni wystawcy oferowali świąteczne ozdoby i upominki, wyroby rękodzielnictwa artystycznego  i stroiki  świąteczne. Na stoiskach można było się również zaopatrzyć w  tradycyjne potrawy wigilijne, ciasta, kawę i herbatę. Dla zmarzniętych wystawców i występujących  był przygotowany gorący poczęstunek.

       Oprócz tego ze sceny rozbrzmiewały kolędy i pastorałki, które śpiewały przedszkolaki z  Międzylesia, dzieci  i  młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Domaszkowie i  Samorządowej Szkoły Podstawowej w Międzylesiu. Występowała ponadto grupa taneczna Plus- Minus i Akademia Ruchu. Zagrał i zaśpiewał też zespół  „Schola” , Międzylesianie i Róża. 

Podczas Kiermaszu  nie zabrakło św. Mikołaja i Królowej Śniegu, którzy rozdawali paczki, słodycze oraz zabawiali najmłodszych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się szopka z św.Maryją , Józefem
i żywymi zwierzętami.

Na zakończenie kiermaszu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów „Najładniejsza szopka Bożonarodzeniowa  z piernika” i „Najładniejsza choinka”. Konkursy zostały ogłoszone z wyprzedzeniem. Do konkursu zgłoszono 16 choinek i 9 szopek z piernika.
Nagrodzone prace w konkursie „Najładniejszy Domek z Piernik”:

I miejsce  -  rodzina „Trzy  siostry” z Pisar,

I miejsce -  rodzina Łukaszewskich z Domaszkowa,

II miejsce – rodzina Kadysów z Nowej Wsi,

Nagrodzone Choinki :

I Kategoria - szkoły, domy dziecka, domy kultury,

I miejsce – Samorządowe Przedszkole w Międzylesiu

II miejsce – Dom Dziecka w Domaszkowie

III – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Międzylesiu,

II kategoria – sołectwa

I miejsce – Sołectwo Domaszków

II miejsce – Sołectwo Pisary

III miejsce – Sołectwo Goworów

Burmistrz Tomasz Korczak wręczył wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody, podziękował za tak wspaniałe prezentacje i złożył najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Serdeczne podziękowania składamy   następującym osobom, firmom i instytucjom , bez których wsparcia i zaangażowania nie byłaby możliwa realizacja Kiermaszu Bożonarodzeniowego w  Naszym mieście, są to :

Pracownicy ZGKiM Międzylesie, pracownicy ZUK Międzylesie, p. M Kępa, p. Auguściak z Różanki, druhom OSP z Międzylesia i Roztok, panom F. Zarówny. D. Kukla, W. Stępień oraz  wszystkim wystawcom i występującym. Dziękujemy również mieszkańcom miasta i Gminy Międzylesie za tak liczne przybycie.

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 842
W tym miesiącu: 54737
Od początku: 24073095
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne