Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

RELACJA  Z OBCHODÓW 100 LECIA NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE MIĘDZYLESIE

W dniu 11. listopada o godzinie 12.00 w kościele parafialnym w Międzylesiu odbyła się uroczysta msza święta z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości. Licznie zebrani mieszkańcy, poczty sztandarowe, harcerze, strzelcy przed mszą św. zaśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”. Akompaniował  zespół ze szkoły w Międzylesiu pod kierunkiem  pana Ryszarda Pasternaka. Po mszy św. w uroczystym pochodzie wszyscy udali się na cmentarz. Burmistrz podziękował licznie przybyłym mieszkańcom za udział w uroczystości. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem Sybiraków. Kwiaty zostały złożone przez przedstawicieli różnych środowisk naszej gminy. W krótkiej modlitwie pod przewodnictwem ks. Dziekana Jana Tracza oddano hołd wszystkim walczącym za wolność ojczyzny. Wszyscy zebrani odśpiewali pieśń I Brygady Legionów Polskich „ My, Pierwsza Brygada”.

            Następnie pochód udał się na skwer 100- lecia Odzyskania Niepodległości, gdzie Radny Druh Adam Polański wraz z najmłodszą z zuchów odsłonili tablicę upamiętniającą skwer. Następnie przewodnicząca Rady Młodzieżowej Nicoll Gładysz odczytała „List do przyszłych pokoleń”, pod którym podpisali się wszyscy uczestnicy obchodów. List ten został przez panią Katarzynę Bernasińską włożony do Kapsuły Czasu. Oprócz listu włożono Uchwałę Rady Miasta, informację o parafii międzyleskiej, monety z roku 2018 oraz długopis, którym mieszkańcy podpisywali przesłanie. Pan Andrzej Satko dokonał wmurowania Kapsuły Czasu. Ze skweru uczestnicy udali się do Domu Kultury, gdzie odbył się koncert artystów  sceny krakowskiej. W czasie koncertu z licznym udziałem zebranej publiczności śpiewano pieśni patriotyczne.

            O godzinie 18.00 na rynku w Międzylesiu odbył się pokaz ogni sztucznych, który oglądany był przez bardzo licznie zebraną publiczność. Na pokaz ten przybyło bardzo dużo dzieci. Pokaz trwał około 7 minut i zakończył się brawami.

 

 

 

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 4017
W tym miesiącu: 201137
Od początku: 22824807
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne