Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

1 października 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie Samorządowego Żłobka w Międzylesiu. Z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy w Międzylesiu Tomasza Korczaka powstała instytucja opieki nad najmłodszymi mieszkańcami Gminy Międzylesie. Inwestycja ta mogła być zrealizowana dzięki pozyskanym funduszom z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech „Maluch” przy współfinansowaniu ze środków budżetu gminy.

W uroczystym otwarciu żłobka wzięli udział m.in. przedstawiciele gminy na czele z Przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Marcinkiem i Burmistrzem Tomaszek Korczakiem, radni Rady Miejskiej oraz zaproszeni goście i rodzice maluchów, które będą uczęszczały do placówki. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: przedstawiciel UMiG Międzylesie Monika Harasińska, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Marcinek, dyrektor żłobka Ryszard Bodnar, w imieniu  rodziców Tomasz Tryliński, następnie Ks. dziekan Jan Tracz dokonał uroczystego poświęcenia żłobka. Po czym Samorządowy Żłobek w Międzylesiu został oficjalnie uznany za otwarty!

Prezes ZUK Krzysztof Kowalski oraz dyrektor MGOK Teresa Sobierska przekazali prezenty w postaci zabawek dla dzieci uczęszczających do żłobka.

W ramach inwestycji wykonana została adaptacja części pomieszczeń Samorządowej Szkoły Podstawowej w Międzylesiu na potrzeby żłobka oraz zakupiono kompletne wyposażenie placówki. Prace budowlane trwały od 03.07.2018 r. do 14.09.2018 r. W ramach zadania na potrzeby żłobka przebudowano część obiektu szkoły uzyskując pomieszczenia: hol, szatnia, wózkarnia, pomieszczenie do wydawania posiłków, pokój dzienny połączony z sypialnią, łazienki, pomieszczenie biurowe. Wszystkie prace przebiegały zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Obiekt przystosowany jest do zapewnienia opieki dla 15 dzieci. Placówka oferuje opiekę od poniedziałku do piątku w godz. od 06:30 do 15:30 dzieciom w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat. Nowoczesne wyposażenie oraz profesjonalnie przygotowani opiekunowie zapewnią komfort przeżywania dziecięcych emocji, kształtowania pozytywnych nawyków i wszechstronnego rozwoju.

Wszystkim maluchom życzymy radości, uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych dni spędzonych w naszym żłobku. Rodzicom zaś życzymy licznych powodów do satysfakcji z rozwoju i postępów swoich dzieci oraz dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzyliście.

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 2781
W tym miesiącu: 185625
Od początku: 22809295
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne