Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

DOŻYNKI GMINNE 2018

DSC_0009.jpeg

Dożynki są świętem wszystkich ludzi pracujących na rzecz wsi, pozwalają wyrazić wdzięczność dla rolników za ciężką pracę i zebrane plony. W Gminie Międzylesie uroczystości odbyły się 26 sierpnia 2018 r. w Międzylesiu. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od korowodu, który w tym roku przeszedł ulicami miasta na pole biwakowe. Korowód dożynkowy składał się z 18 delegacji (w tym Ogrody Działkowe z zaprzyjaźnionych Kralik), z wieńcami dożynkowymi, tradycyjnie już został prowadzony przez orkiestrę OSP Międzylesie, a także starostów dożynek Grzegorza Miluka i Wiesławę Pokrątkę. Następnie odbyła się msza polowa koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Adama Bałabucha, biskupa pomocniczego oraz księży z Dekanatu Międzylesie przy współudziale Zespołu OSET z Goworowa.

Tradycyjne, starostowie dożynek przekazali burmistrzowi chleb. Przyniesionym przez delegacje chlebem dożynkowym, burmistrz wraz z sołtysami obdzielili wszystkich zgromadzonych na dorocznym święcie. A sołtys Międzylesia pani Małgorzata Bojanowska przekazała sierp organizatorom przyszłorocznych dożynek, sołectwu Nagodzice, gdzie w imieniu pani Sołtys sierp odebrał pan Jakub Buć.

Jak na taką uroczystość przystało, nie zabrakło naszych zespołów: Długopolanie, Boboszowianie, Międzylesianie, Róża, Oset, Trzy Świerki. Występ artystyczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem wykonały dziewczyny z zespołu Plus – Minus z Międzylesia oraz Akademii Ruchu z Goworowa.

Podczas dożynek zostały przedstawione również działanie klubu sportowego MLKS Międzylesie. Przestawiła się sekcja tenisa stołowego, sportów siłowych oraz piłki nożnej. Panowie z sekcji sportów siłowych zaprezentowali swoje umiejętności, w podnoszeniu sztangi leżąc.

Rozstrzygnięte zostały konkursy gminne.

Konkurs gminny pn. „Jaki mój dom-taka moja gmina”, rozgrywany jest w trzech kategoriach. W roku bieżącym w konkursie uczestniczyło 35 posesji. A oto zwycięzcy:

Kat. „Najpiękniejsza posesja”

Wyróżnienie: Bogusław Płatek - Pisary, Mariusz Zemrzycki – Długopole Górne, Krzysztof Smoleń – Roztoki

III miejsce – Katarzyna Janowska – Długopole Górne,

II miejsce - Henryka Wasilewska – Długopole Górne,

I miejsce - Violetta Przybylska – Goworów,

 

Kat. „Miasto i Gmina Międzylesie”

Wyróżnienie: Izabela Marcinek – Cebula

I miejsce – Paulina Pietras

 

Kat. „Certyfikowana Miejscowość Aktywna” – sołectwo Goworów

Konkurs pn. „Wzorcowa segregacja śmieci”, w którym udział wzięły wszystkie sołectwa z gminy Międzylesie. Nie jest to łatwe zadanie dla społeczności wiejskich, bo każdy ma swoją filozofię na gromadzenie odpadów w tzw. „gniazdach”. Jednakże, wśród naszych wsi, wyłoniono te najlepsze, dla których segregacja odpadów to normalność w życiu codziennym.

Nagrodzeni to:

Wyróżnienie: Smreczyna i Michałowice.

III miejsce - Różanka,

II miejsce - Goworów

miejsce – Szklarnia (tak jak w 2017 roku)

Konkurs na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”

W gminie Międzylesie tradycją stało się, że wszystkie sołectwa, które przygotowały wieńce dożynkowe wybierają ten najpiękniejszy. W tym roku bezapelacyjnie wygrał wieniec z Goworowa, który 2 września pojedzie do Ścinawki Średniej, reprezentować gminę Międzylesie na Dożynkach Powiatowych, II miejsce – Boboszów, III miejsce – Międzylesie.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursów GRATULUJEMY!!!

Serdecznie podziękowania dla Pani sołtys oraz rady sołeckiej wsi Międzylesia, a także dla WSZYSTKICH, którzy bezinteresownie zaangażowali się w przygotowanie tych jakże pięknych i udanych dożynek.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 597
W tym miesiącu: 177010
Od początku: 22800680
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne