E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej.

17 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Krosnowicach odbyły się XXI Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej,  podczas których odbyła się prezentacja 72 stołów wielkanocnych, występy zespołów ludowych, kiermasz oraz  konkursy na: palmę, pisankę i kartkę wielkanocną. Gospodarzami imprezy tym razem byli: Dolnośląska Izba Rolnicza, którą reprezentował prezes Leszek Grela i Gmina Kłodzko, której przewodniczył wójt Stanisław Longawa, a od strony duchowej – biskup Adam Bałabuch.

Spotkania Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej to okazja do zaprezentowania tradycji kulinarnych. Gminę Międzylesie w tym roku reprezentowało 9 Sołectw (Boboszów, Domaszków, Goworów, Lesica, Międzylesie, Nowa Wieś, Pisary, Roztoki oraz Różanka).

Wszystkim uczestnikom czas umilały występy zespołów ludowych. Gminę Międzylesie reprezentował Zespół Międzylesianie.

Podczas imprezy ogłoszono wyniki na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Wśród wszystkich ponad 270 przesłanych kartek królowała, tak jak w zeszłym roku Gmina Międzylesie. Wyróżnienia otrzymały: Oliwia Majka oraz Julia Cebulak z Samorządowej Szkoły Podstawowej z Międzylesia, II miejsce zdobyła Patrycja Pichla z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Przyjaciół Dzieci w Domaszkowie, I miejsce Gabriela Kuś z Samorządowej Szkoły Podstawowej z Międzylesia.

Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za stół wielkanocny trafił do Starego Waliszowa w gm. Bystrzyca Kłodzka. Konkurs na najładniejszą palmę został zdominowany przez gminę Nowa Ruda – im przyznano pozostałe miejsca na podium oraz wyróżnienia, ale I miejsce przypadło w udziale wsi Wolany w gm. Szczytna. Było też wiele innych nagród ufundowanych przez parlamentarzystów, samorządowców, firm, a także instytucje. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania od organizatorów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za spotkania, rozmowy i rzecz jasna ... wielkanocne przepyszne smakołyki, obok których nie sposób było przejść obojętnie.

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 555
W tym miesiącu: 38159
Od początku: 24387051
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne