E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Giving Circle na terenie Masywu Śnieżnika.

30 stycznia w hotelu Abis zebrały się 4  grupy inicjatywne oraz ponad 70 przedstawicieli biznesu, władz lokalnych, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych, którzy zadecydowali o losach projektów społecznych realizowanych na terenie Masywu Śnieżnika. Tak wyglądało Giving Circle, które Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika zorganizował w naszym rejonie po raz pierwszy 

Emocji było co nie miara. Dzięki niezawodnej widowni  licytacje szybowały z prędkością światła i nie nadążaliśmy z wpisywaniem spływających kwot. Hojność zaproszonych gości przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, bo uzbieraliśmy na wszystkie cztery projekty:

1. Związek Emerytów i Rencistów z Lądka, którzy swój występ zaprezentowali w formie wiersza. Ich marzeniem było pozyskanie odpowiedniego sprzętu w tym głównie laptopa, dzięki któremu będą mogli robić opracowania scenariuszy dla swoich sztuk i pokazy zdjęć z cotygodniowych wypraw.

2. Szkoła Podstawowa z Międzylesia z wspaniałym projektem z Archiwum X. Dzięki warsztatom, wykładom, konkursom i wspólnej pracy uczniowie pragną na nowo odkryć i lepiej poznać historię ginących miejscowości: Czerwony Strumień, Kamieńczyk, Lesica i Niemojów. Gratulacje dla uczennic z Międzylesia za profesjonalną prezentację swojego projektu.

3. Świetlica Środowiskowa z Bystrzycy Kłodzkiej, w której dzieci zbierały pieniądze na skakanki, hulahop czy stepery. Mając taki sprzęt sportowy będą mogły ćwiczyć między odrabianiem lekcji i dbać o swoją formę.

4. Szkoła Podstawowa ze Stronia Śląskiego, która zaprezentowała swój projekt przedstawiając  historię o złotej rybce. Udało im się spełnić już dwa swoje marzenia jakim były zakup  strojów i materiałów do teatrzyku. Brakowało im tylko kurtyny teatralnej, którą chcieli pozyskać w ramach Giving Circle.

Ten wieczór był także wyjątkowy ze względu na dwa inne ważne wydarzenia. Podczas Giving Circle zostały wręczone stypendia Marianny Orańskiej wszystkim zwycięzcom, którzy startowali w konkursie "Czym na mapie etnograficznej Polski wyróżnia się Dolny Śląsk i jego mieszkaniec".                                                                                                                               

Lista Laureatów:

RYSUNEK

Kategoria wiekowa I

I miejsce - Oliwia Neter

II miejsce - Tatiana Grzanka

III miejsce - dwie nagrody ex aequo przyznane dla Dawida Witka oraz Martyny Seminowicz

Kategoria wiekowa II

I miejsce - Karolina Kruczek

II miejsce - Vanessa Kantor

III miejsce - Natalia Nowotarska

FOTOGRAFIA

Kategoria wiekowa I

I miejsce - Mateusz Gancarz

II miejsce - Antoni Duma

III miejsce - Bartek Jasik

Kategoria wiekowa II

I miejsce - Wiktoria Gancarz

II miejsce - Ola Mazur

III miejsce - dwie nagrody ex aequo przyznane dla Nicoli Drożdż oraz Joanny Broszko

LITERATURA

Kategoria wiekowa I

I miejsce - nie przyznano

II miejsce - Aleksandra Plata

III miejsce - Bartek Jasik

Kategoria wiekowa II

I miejsce - Wioletta Łoś

II miejsce - Milena Wojtyła

III miejsce - Julia Andzińska 

KONKURS NA LOGOTYP

Magda Dołgoszyja

Dodatkowo udało nam się spełnić życzenie jednej z dziewczynek uczęszczającej do naszej świetlicy środowiskowej. W liście, który napisała do św. Mikołaja wspominała, że jej największym marzeniem zawsze były skrzypce. Dzięki pracy elfów udało się znaleźć Mikołaja, który je ufundował w formie spóźnionego prezentu gwiazdkowego.Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom. Za Waszą obecność, udział w licytacjach, wpłaty i energię jaką wspólnie z nami się podzieliliście.

Zarząd Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika

Więcej zdjęć na www.facebook.com/FunduszLokalnyMasywuSnieznika

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 801
W tym miesiącu: 54696
Od początku: 24073054
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne