E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

XIII Międzyleskie Kolędowanie

W ramach mikroprojektu polsko – czeskiego   "Hej kolęda, kolęda....tradycje i obrzędy na pograniczu polsko-czeskim"  w dniu 27 stycznia 2018 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Międzylesiu odbyły się już XIII Międzyleskie Kolędowanie. Partnerem ze strony czeskiej była Gmina Červená Voda

Uroczystość rozpoczęła się od zapalenia wigilijnych świec przez Starostę Červená Voda Petra Mareš, Dziekana ks. Jana Tracza, oraz burmistrza Miasta i Gminy Międzylesie Tomasza Korczaka oraz wspólnej modlitwy, którą poprowadził ksiądz dziekan Jan Tracz. Imprezę w tym roku poprowadziła Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Międzylesiu Pani Teresa Sobierska.

We wspólnym kolędowaniu nie zabrakło śpiewających, grających i kolędujących. I tak, z Gminy Červená Voda wystąpił Zespół Pěvecký sbor ZŠ Červená Voda, z terenu naszej gminy dopisały zespoły z Boboszowa, Długopola Górnego, Domaszkowa, Goworowa, Gajnika, Lesicy i Niemojowa, Międzylesia z orkiestrą dętą OSP z Międzylesia, Różanki i Roztok.

Sala widowiskowa MGOK zdołała pomieścić około 200 osób, w tym także gości z Czech.

Kolędowanie, to również czas na ogłoszenie przez Burmistrza wyników rozstrzygniętego konkursu na „Najładniejszą choinkę 2017”. Nagrodzonych zostało 19 choinek i 12 szopek bożonarodzeniowych. I znowu ten sam problem, bo każda wyjątkowa, ale na „podium” stają zawsze trzy. I tak oto:

I miejsce – Kamieńczyk – „Za niebieskość z bielą pośród zimy”

II miejsce – Gajnik – „Za błogosławioną przez Pana”

III miejsce – Roztoki – „Za narodowość”

a pozostałe, również nagrodzone to:

Boboszów - Za kolorowy zawrót głowy, Długopole Górne - Za bałwankowy szał  , Dolnik - Za minimalizm w dużej odsłonie, Domaszków - Za choinkę na gorąco, Goworów - Za biel w ciemnej nocy, Gniewoszów - Za konkursową cykliczność, Jaworek - Za tło dla szopki, Lesica - Za gwieździstość, Michałowice - Za wyjątkowość z prezentami pod choinką, Międzylesie - Za trwanie przy Maryi, Nagodzice - Za debiuty w konkursie, Nowa Wieś - Za światełko dla turystów, Pisary - Za niekonwencjonalny podkład, Różanka - Za symbol wsi, Smreczyna - Za srebrzystość w dobie kryzysu, Szklarnia - Za hiszpański styl.

Wśród szopek bożonarodzeniowych:

I miejsce – Niemojów

II miejsce - Goworów

III miejsce – Jaworek

a pozostałe, również nagrodzone to:

Domaszków, Jaworek, Lesica, Nagodzice, Nowa Wieś, Międzylesie, Pisary, Roztoki, Różanka.

Kolejne Kolędowanie za nami. Zapisujemy w pamięci dobre chwile i ….. szykujemy repertuar na kolejne w przyszłym roku.

Tradycyjnie na spotkaniu pojawiła się TV Kłodzka.

Wszystkim uczestnikom oraz organizatorom – za obecność i zaangażowanie DZIĘKUJEMY.

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1508
W tym miesiącu: 62325
Od początku: 24080683
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne