E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Projekt Wspólny śpiew łagodzi obyczaje połączony z II Międzyleskim Festiwalem Pierogów

logo dzialaj lokalnie.jpeg

Na II Międzyleskim Festiwalu Pierogów w dniu 21 października br. organizowanym w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w  Międzylesiu, miało miejsce również zakończenie projektu pn. Wspólny śpiew łagodzi obyczaje, realizowany przy wsparciu środków z Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika w ramach konkursu Działaj Lokalnie.

Podczas degustacji przepysznych pierogów w różnej odsłonie, oceny komisji konkursowej, dla zespołów śpiewaczych z gminy Międzylesie oraz zaproszonej na ten dzień Kapeli Podwórkowej z Ulicy Hutniczej ze Stronia Śląskiego był to czas występów na scenie. Zatem dwie pieczenie na jednym ogniu: coś dla ciała i dla ducha.

Aby śpiewem nawiązać do tematu głównego Festiwalu, to Międzylesianki zaśpiewały m.in. „Maryna, gotuj pierogi”, wyrecytowały wiersz nt. tak przez wszystkich lubianych pierogów, a wspólnie z zespołem Długopolanie zaśpiewano utwory, tak skrzętnie ćwiczone na warsztatach tj. Modlitwa o pokój oraz Dwa serduszka cztery oczy.

Przyjemnie spędzony czas. I troszeczkę uduchowieni i troszeczkę najedzeni.

Natomiast kto i za jakie pierogi zdobył nagrody, pełną informację zapewne przedstawi Miejsko Gminny Ośrodek Kultury – organizator wydarzenia.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 752
W tym miesiącu: 37515
Od początku: 24169593
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne