Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Podróże studyjne Grup Odnowy Wsi z woj. dolnośląskiego

Podróże studyjne Grup Odnowy Wsi z woj. dolnośląskiego

W dniach 24-27.08.2017r. delegacja przedstawicieli grup Odnowy wsi z Dolnego Śląska odwiedziła wsie tematyczne woj. warmińsko-mazurskiego. Naszą społeczność. reprezentowały Panie: Krystyna Dragan z sołectwa Długopole Górne i Pani Marta Sapuła-Pągowska z sołectwa Roztoki.

Odwiedzono 5 niezwykłych wsi tematycznych. W trakcie prezentacji przedstawiono  założenia budowania oferty turystycznej, w oparciu o lokalne zasoby i model ich tworzenia -od wizji do produktu.  

Żywkowo - Bociania Wioska ( gm. Górowo Iławieckie), w której ponoć jest najwięcej bocianów w Polsce oraz wizyta w Bocianiej Galerii, wywarła na uczestnikach spore wrażenie. Blanki - Wieś Zielarska ( gm. Lidzbark Warmiński) to przykład wsi, której  oferta opiera się na zasobie  przyrody ( zioła i ich wpływ na nasze zdrowie). Praslity - Wieś Bosej Ekologii  (gm. Dobre Miasto).  Bosa Ekologia to działania Stowarzyszenia Warmińskich Chłopów Bosych, zmierzające do stworzenia wsi tematycznej, a skupiające się wokół idei życia na sposób ekologiczny. Browina- Wioska Pogody Ducha ( gm. Kozłowo) -sielska wieś, w której każdy odnajdzie Pogodę Ducha. Kamionka -  Wieś Garncarska ( gm. Nidzica). Spacer po Rajskim Ogrodzie, film w kinie 3d, warsztaty garncarskie, czy apiterapia i nie tylko …

Kolejna wizyta studyjna zaplanowana została do  Wiosek Tematycznych na Szlaku Rękodzieła Ludowego, w województwie podlaskim, w dniach 14-17 września 2017 r. Tym razem w podróży weźmie udział Pani Małgorzata Bojanowska z Międzylesia i Pani Janina Juraszek ze Smreczyny.  Życzymy udanego i owocnego pobytu.


W tym miejscu, słowa podziękowania kierujemy do przedstawicieli Samorządu Województwa Dolnośląskiego, a szczególnie do Pani Anny Malinowskiej za, jak zwykle, ciekawą ofertę przygotowaną dla osób, które z potrzeby serca pracują społecznie w swoich małych ojczyznach, a dla których takie właśnie wyjazdy są nagrodą a równocześnie zaczynem na nowe pomysły do „przeflancowania” na własny grunt.

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1163
W tym miesiącu: 203689
Od początku: 22827359
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne