E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

RELACJA Z DRUGIEJ CZĘŚCI PROJEKTU "Doświadczenia, które łączą - wymiana wiedzy pomiędzy partnerami KSOW".

„Czym skorupka za młodu nasiąknie…”

Za nami druga część projektu realizowanego przez partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich tj. gminy: Kłodzko, Międzylesie, Dzierżoniów oraz Gospodarstwo Gościnne "Jesionówka" z  Goworowa. w ramach działania "Doświadczenia, które łączą - wymiana wiedzy pomiędzy partnerami KSOW".

Tym razem uczestnikami warsztatów ( 4- 6 września br.) była młodzież gimnazjalna w tym Młodzieżowe Rady Gmin. Spora to grupa, bo licząca ok. 60 osób, którym towarzyszyli opiekunowie. Trzy dni spędzone razem pozwoliły na wzajemne poznanie się, integrację, wymianę wiedzy, poznanie dobrych praktyk zrealizowanych w ramach PROW- u i KSOW-u na terenie trzech gmin oraz nabycie nowych doświadczeń. Przedstawiciele Młodzieżowych Rad Gmin, w przygotowanych prezentacjach, przedstawili  swoje doświadczenia i podejmowane działania.

W tych trzech dniach, młodzież uczestniczyła w wielu warsztatach m.innymi: ” Otwieranie się na nowe doświadczenia i relacje” ( Ostroszowice - Wyspa Koni – Fundacja „Otwórz drzwi”), pieczenie tradycyjnych wyrobów drożdżowych, warsztaty:  maska, teatralne i muzyczne. W Jaszkowej Dolnej młodzież miała sposobność rywalizować w zawodach na kręgielni, a wizyta w Folwarku Szyfrów w Ławicy i spływ rzeką Nysa Kłodzka z Ławicy do Podtynia, ubogacił drugi dzień wspólnego bytowania. Ostatni dzień spędzili na boisku sportowym w Domaszkowie, gdzie uczestniczyli w międzygminnym wieloboju sportowym na wesoło. Kwintesencją wspólnego pobytu było podpisanie porozumienia o współpracy, przez przedstawicieli MRG i „przypieczętowanie” zapisów własnymi odciskami palców.

Obiekty w których młodzież przebywała, ich budowa, rozbudowa, czy doposażenie, odbywało się przy dofinansowaniu ze środków PROW, o czym gospodarze terenów podejmujących uczniów skrzętnie  informowali.

Nocleg dla grup młodzieżowych zapewnił Ośrodek Wypoczynkowy „Regle” w Różance, obiad z kuchni polowej – o.w.”Ostoja” z Jodłowa, rozgrywki sportowe przygotowali i przeprowadzili Pan Sylwester Mendel i Artur Jadwisieńczak, natomiast opiekunem naszej młodzieży była Pani Agata Biernacka, którym za zaangażowanie w realizacje projektu serdecznie  dziękujemy.

 

8.09.2017 r.

FOTO

Dzień 04.09.2017 r. 

 

Dzień 05.09.2017 r.

 

Dzień 06.09.2017 r. 

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1231
W tym miesiącu: 44160
Od początku: 24176238
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne