E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH Z TERENU GMINY MIĘDZYLESIE

W dniu 19 sierpnia 2017 r. przeprowadzono gminne zawody sportowo-pożarnicze na boisku sportowym we wsi Roztoki. Coroczne organizowanie zawodów strażackich ma na celu mobilizację do intensywnego szkolenia pożarniczego – wszystko po to, by skutecznie przeprowadzać akcje ratowniczo-gaśnicze. Jest to też rodzaj oceny stanu wyszkolenia pożarniczego strażaków-ochotników, jak również przygotowywanie do startu w zawodach wyższego szczebla. Zawody organizowane w takiej formie służą do popularyzowania wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej.

 W zawodach wzięło udział łącznie 12 drużyn:

 1. Ochotnicze Straże Pożarne (mężczyźni): Goworów, Roztoki, Długopole Górne, Domaszków, Międzylesie, Szklarnia
 2. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (chłopcy): Goworów, Roztoki, Międzylesie
 3. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (dziewczęta):  Domaszków
 4. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze do 12 lat: Międzylesie
 5. Zaproszona jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Rep. Czeskiej: SDH Lichkov.

Drużyny zmierzyły się w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych.

Rywalizacja była zacięta, ale uczestnikom nie brakowało też dobrego humoru. Do komisji sędziowskiej nie wpłynęły żadne protesty. Na zakończenie Przewodniczący Komisji st. mł. kpt. Piotr Budnik odczytał protokoły Komisji Sędziowskiej podając szczegółowe wyniki w poszczególnych konkurencjach.

W kategorii OSP mężczyźni:

 1. miejsce – Domaszków
 2. miejsce – Międzylesie
 3. miejsce – Goworów
 4. miejsce – Długopole Górne
 5. miejsce- Szklarnia
 6. miejsce – Roztoki

W kategorii MDP chłopcy:

 1. miejsce – Goworów
 2. miejsce – Roztoki
 3. miejsce - Międzylesie

Burmistrz Miasta i Gminy Międzylesie Tomasz Korczak wraz z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku Panem Januszem Chodorowskim, Dowódcą JRG PSP w Bystrzycy Kłodzkiej Jerzym Adamów oraz Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Kłodzkiego Piotrem Marchewką, uhonorowali drużyny pamiątkowymi dyplomami i pucharami dziękując wszystkim startującym drużynom za udział w zawodach. Podziękowano Jednostkom OSP za stałą współpracę, gotowość bojową i pomoc mieszkańcom gminy.

Drużyny otrzymały także nagrody w postaci bonów na zakup sprzętu strażackiego, OSP: I miejsce – 900,00 zł, II miejsce – 700,00 zł, III miejsce – 500,00 zł, IV-VI miejsce – po 300,00 zł, MDP po 500,00 zł, dodatkowo MDP oraz dzieci z MDP do lat 12 otrzymały słodycze oraz gadżety i przybory szkolne.

Fundatorami nagród byli: Burmistrz MiG Międzylesie, Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzylesie, Starosta Powiatu Kłodzkiego oraz Dyrektor Instytutu Elektrotechniki w Międzylesiu.

Zawody przebiegały bardzo sprawnie dzięki zdyscyplinowaniu druhów oraz dobrej organizacji ze strony gospodarzy OSP Roztoki.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1665
W tym miesiącu: 62482
Od początku: 24080840
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne