Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:

Urząd Miasta i Gminy Międzylesie uruchomił specjalny nr kontaktowy w sprawie szczepień na koronawirusa 748126327 wew 15. Numer dedykowany jest osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym komunikacyjnie. Numer działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00

Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

XXVIII Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Międzylesiu

W ramach obchodów Dni Międzylesia dnia 2 czerwca br; o godz. 14.00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Międzylesiu odbyła się XXVIII Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Międzylesiu, która oficjalnie inauguruje coroczne obchody święta gminnego. Sesja jest okazją do podsumowania działań minionego roku oraz wyróżnień, dla osób którym w sposób szczególny należą się podziękowania, w tym za pełną uznania współpracę dla Pana Czesława Kręcichwosta – Przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, oraz dla Pana Macieja Awiżenia Starosty Powiatu Kłodzkiego, w imieniu którego pamiątkowy plafon odebrał Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Piotr Marchewka. Stałym punktem sesji stało się również wręczenie Pucharu Burmistrza dla zwycięzcy Turnieju Szachowego, który w tym roku zdobył Rafał Senderowski z Domaszkowa. Swoje pięć minut miał również Prezes MLKS Sudety Międzylesie, który przygotował nagrody i podziękowania dla wieloletnich działaczy Klubu: Pani Kamili Jagiełło, Pana Marka Jasińskiego oraz Pana Krzysztofa Jaska.

           

            Kolejnym bardzo ważnym punktem sesji są honorowe odznaczenia dla wyróżniających się w pracy na rzecz społeczności gminnej. Z tej okazji wręczono wyróżnienia „Zasłużony dla Miasta i Gminy Międzylesie”.

            W tym roku Kapituła typowała aż 9-ciu nominowanych, w tym 1 instytucję. Wśród nich znaleźli się:

 

  1. Wiesława Łysiak,
  2. Jan Pietras,
  3. Dorota Bielecka,
  4. Jadwiga Warchał,
  5. Barbara Magier-Solis,
  6. Grażyna Góra,
  7. Bożena Pawula,
  8. Andrzej Hajduk,
  9. Dom Dziecka w Domaszkowie.

           

            Wśród licznie przybyłych gości na uroczystą sesję znaleźli się: wyróżnieni z lat poprzednich oraz honorowy obywatel gminy, radni, sołtysi,  pracownicy urzędu, funkcjonariusze władzy publicznej, przedstawiciele placówek oświatowych, jednostek organizacyjnych i inni.

            Po zakończeniu sesji  zaproszono wszystkich uczestników na dzień otwarty Izby Pamięci w Bibliotece Publicznej w  Międzylesiu, oraz do świętowania obchodów Dni Międzylesia.  

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: 74 8126-327 faks: 74 8126-126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 4448
W tym miesiącu: 146965
Od początku: 18290380
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne