Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

DNI MIĘDZYLESIA

W trakcie XXIII Dni Międzylesia na polu biwakowym odbyło się XIII Grillowanie pod Trójmorskim Wierchem. W grillowaniu udział wzięło 10 drużyn: KGW Dolnik, sołectwa: Nowa Wieś,Lesica,Domaszków,Gajnik,Międzylesie, Różanka oraz Dom Dziecka z Domaszkowa,Ogrody Działkowe Tęcza,koło łowieckie Ostoja i drużyna czeska z Bartoszowic. Łącznie zebrano kwotę 1692 którą przekazano na letni wypoczynek dzieci z Domu Dziecka w Domaszkowie.

W trakcie imprezy odbyły się zawody strzeleckie i turniej we wbijaniu gwoździa. Zwycięzcy w turnieju strzeleckim o Puchar Burmistrza to: I miejsce - Albert Boryczko, II - miejsce Adam Opaliński, III - miejsce Kazimierz Boryczko. Zwycięzcy w Mistrzostwach Międzylesia we wbijaniu gwoździa o Puchar Burmistrza to:I miejsce Mirosław Czesnałowicz.,II miejsce Marcin Bojda, III miejsce Czesnałowicz Tadeusz.

Odbył się także konkurs kulinarny Specjał z grilla. Do konkursu zgłosiło się 7 uczestników. Nagrodzono następujących wygranych: I miejsce pani Barbara Andzińska -nadziewana cukinia z grilla i pieczone ziemniaczki, II miejsce Sołectwo Różanka -grillowany pstrąg z warzywami z grilla, III miejsce Wojciech Kołodziej grillowane kanapki z karczkiem, wyróżnienie Ogrody działkowe Tęcza - grillowane trybowane udko z dodatkami.

Podczas grillowania wystąpiły zespoły śpiewacze:Róża, Międzylesianie, Długopolanie, sygnaliści MSMP „Akord Lasu” z Wrocławia, Koncert Latynowskie rytmy w wykonaniu Mojsesa i Bartka. Gwiazdą wieczoru był przesympatyczny zespół Fajters..

O 23 niebo nad Międzylesiem zajaśniało od rozbłysku sztucznych ogni. Do tańca przygrywał nam zespół Strefa PS z Polanicy Zdroju do białego rana.

W niedziele od wczesnych godzin rannych swoje stoiska ustawiali leśnicy z Międzylesia , Świraradowa Zdrój, Barda, Zdroje, oraz Sokolnicy. Park linowy montowali żołnierze z 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka. Odbył się pokaz maszyn leśnych do pozyskiwania i obróbki drewna Harvester oraz Forwarder. W południe przybyły na pole biwakowe stoiska z pysznym jedzeniem - harcerze z grochówką, Zespół Szkół z plackiem po węgiersku ,oraz Samorządowe Przedszkole z pierogami i naleśnikami.

Od 13.00 najmłodsi raczyli nas swoimi występami – popisami muzycznymi, wokalnymi, tanecznym i teatralnymi. Na scenie wystąpiły następujące grupy:

-Przedszkole w Międzylesiu

-Zespół Szkolno- Przedszkolny z Domaszkowa

-Zespół Szkół w Międzylesiu

-sekcja HAPKIDO z pokazem sztuk walki.


 

Wystąpiła także Akademia Ruchu z Goworowa z układami tanecznymi.

W sobotę i w niedzielę wędkarze z PZW zorganizowali zawody wędkarskie dla najmłodszych na stawach w Międzylesiu oraz zawody kołowe i zawody o Puchar Burmistrza na stawach w Dolniku.

Relacja fotograficzna:

 

Gry Uliczne

 

Zawody wędkarskie dla najmłodszych

 

Malowanie na asfalcie

 

Osp koncert na rynku

 

Zawody biegowe "Parszywa trzynastka"

 

Puchar Burmistrza w wędkarstwie

 

Turniej piłki siatkowej

 

Zawody rowerowe Uphill

 

Gminny Festiwal Kulinarny "XIII Grillowanie pod Trójmorskim Wierchem"

 

Dni Międzylesia - niedziela:

 

Pokaz leśnych maszyn wielofunkcyjnych, Harverder, Forwarder:

pokaz walk HAP KI DO - finał:

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 2407
W tym miesiącu: 209159
Od początku: 22832829
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne