E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

ZWALCZANIE BARSZCZU SOSNOWSKIEGO

Dzień Dobry,

W związku z rozpoczynającym się nowym sezonem wegetacyjnym stajemy, podobnie jak w latach ubiegłych, przed problemem powszechnego występowania uporczywego i bezpośrednio niebezpiecznego dla ludzi, barszczu Sosnowskiego. Roślina ta w mniejszym lub większym stopniu występuje już na terenie całej Polski, a jego natężenie rośnie, pomimo, że podejmowane są próby walki z tą rośliną.

Zwalczanie barszczu nie jest w żadnym akcie prawnym określone jako obowiązkowe dla właścicieli gruntów, na których barszcz występuje, ani też odpowiednich organów władzy terytorialnej. Jednak świadomość realnego zagrożenia dla zdrowia ludzi wręcz zmusza do walki z tą rośliną inwazyjną. Aby walka ta była skuteczna i przynosiła długotrwały efekt należy stosować efektywne metody zwalczania barszczu. Taką kompleksową i skuteczną metodą jest stosowanie wczesną wiosną herbicydów, które opisane są w załączonym artykule dra Janusza Mazurka z Wrocławia, który od kilku już lat zajmuje się m.in. problemem zwalczania uciążliwego barszczu Sosnowskiego. Firma Belchim Polecam zapoznanie się z tym interesującym i bogato ilustrowanym opracowaniem dotyczącym samego barszczu Sosnowskiego, jak i sprawdzonych metod jego zwalczania. Jak pokazują przytoczone wyniki badań, bardzo skutecznym rozwiązaniem jest herbicyd Chikara 25 WG firmy Belchim.

 

W przypadku pytań jestem do Państwa dyspozycji (zwrotny mail lub telefon). Proponuję też kontakt z Przedstawicielami Technicznymi firmy Belchim (numery telefonów dostępne na www.belchim.pl).

Pozdrawiam

Przemysław Pękała

Area Marketing Manager

Tel. 602 594 779

DOCBarszcz Sosnowskiego.doc (647,00KB)

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 2266
W tym miesiącu: 47396
Od początku: 24302019
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne