Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

loga unijne oznakowanie male.jpeg

Gmina Międzylesie w ramach projektu unijnego realizowanego z naszym partnerem z Czech pt. „Promocja drogą do rozwoju turystyki pogranicza polsko-czeskiego”, uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i  Żeglarskiego GLOBalnie 2017 w Katowicach.

Tegoroczna, 23 edycja imprezy odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 31.03.2017 r. – 02.04.2017 r.,  na których prawie 200 wystawców z Polski, Tunezji, Belgii, Gruzji, Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, i Ukrainy – prezentowało oferty touroperatorów, biur podróży, regionów, uzdrowisk, ośrodków odnowy i rekreacji, usług transportowych i hotelarstwa, kierowane zarówno do indywidualnego, jak i biznesowego klienta. Oprócz typowej turystyki przedstawiano walory kulturowe, rzemieślnicze i wyroby spożywcze produkowane w regionach wystawców. Miastem Partnerskim tegorocznego wydarzenia był, obchodzący w tym roku osiemsetną rocznicę nadania praw miejskich, Piotrków Trybunalski. Bardzo dużą popularnością cieszyły się piątkowe i sobotnie występy Akademii Ruchu Goworów z gminy Międzylesie, zakończone bisem. Burmistrz Tomasz Korczak, osobiście przedstawił zwiedzającym krótką historię tego łączącego w niezwykły sposób ruch i taniec zespołu.

Gmina Międzylesie zachwalała walory turystyczne i kulturowe  naszego regionu i produkty regionalne, przygotowane wspólnie z naszym sąsiadem z Kralik stoisko, cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Pytano głównie o mapy turystyczne i przewodniki, ale podobały się także inne drobne upominki, m.in. opaski odblaskowe, parasolki, koszulki, czapki, balony, magnesy, a także przenośne pamięci. Przygotowane przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Międzylesie z partnerem z Kralik wydawnictwa zdobyły uznanie nie tylko turystów, o czym świadczą wyniki corocznego konkursu dla wystawców. Rozpowszechniane materiały uzyskały trzy nagrody, a łącznie Gmina Międzylesie zdobyła cztery statuetki.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu GLOBalny Format 2017 z udziałem Gminy Międzylesie:

KATEGORIA  – MAPA I miejsce: • Gmina Międzylesie za „Mapa Turystyczna Gminy Międzylesie.” II miejsce: • Urząd Miasta i Gminy Lądek – Zdrój za „Lądek – Zdrój i okolice – mapa turystyczna” III miejsce: • Agencja Rozwoju i Promocji Gminy Prudnik za „Prudnik – Góry Opawskie. Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa.”

KATEGORIA  – ALBUM I miejsce ex aequo : • Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o. za „Kopalnia Soli Bochnia – Historia Wykuta w Soli.” • „ED-FEL” Turystyka-Fotografika-Wydawnictwa za „Świerklaniec - Śląska Perełka” II miejsce: • Związek Gmin Jurajskich za „Jurajskie Noce i Dnie” III miejsce ex aequo: Gmina Międzylesie za „Walory i atrakcje Gminy Międzylesie i Starostwa Kraliky” • Sanatorium Górnik za „Katalog usług SPA”

KATEGORIA  – FOLDER I miejsce ex aequo: • Centrum Informacji Turystycznej, Piotrków Trybunalski za „Miasto Piwowarów” • Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o. za „Kopalnia Soli Bochnia” II miejsce ex aequo: • Urząd Miasta Racibórz za „Racibórz – królestwo gotyku, Racibórz sentymentalny, Racibórz – szlakiem legend i podań.” • Urząd Miasta i Gminy Lądek – Zdrój za „3 dni w kurorcie Lądek - Zdrój” III miejsce ex aequo: • Chorzowskie Centrum Informacji i Turystyki za „Informator turystyczny – Chorzów 2016” • Gmina Międzylesie za „Produkty regionalne Pogranicza Międzylesko – Kralickiego”

Ponadto Gmina Międzylesie otrzymała wyróżnienie w konkursie na Najlepsze Stoisko Targów GLOBalnie 2017.

UCZESTNICY TARGÓW:
Burmistrz Tomasz Korczak
Marek Gliński, Justyna Adamów, Agnieszka Mizerska, Magdalena Kowalska, Ewa Siwek, Denisa Černohousová, Veronika Sedláková, Petr Illichman, Roman Švéda
Akademia Ruchu z Goworowa.

 

 

9d72jxn430wnyzlq_r2_940.jpeg

GMINA MIĘDZYLESIE NA TARGACH

 

NAGRODY PRZYZNANE DLA GMINY MIĘDZYLESIE PODCZAS TARGÓW

 

WYSTAWCY

 

ALEKSANDER DOBA

 

PODRÓŻNICY

 

AKADEMIA RUCHU Z GOWOROWA  W KATOWICACH

 

ZESPÓŁ ŚLĄSK

 

 

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 2450
W tym miesiącu: 199570
Od początku: 22823240
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne