E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

XII Międzyleskie Kolędowanie

Międzyleskie Kolędowanie to cykliczna impreza, która w tym roku odbyła się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Międzylesiu w dniu 28 stycznia 2017 r. już po raz dwunasty. Uroczystość rozpoczęła się od zapalenia wigilijnej świecy przez burmistrza Miasta i Gminy Międzylesie Tomasza Korczaka oraz od wspólnej modlitwy, którą poprowadził ksiądz dziekan Jan Tracz. Imprezę w tym roku poprowadził zespół "Róża" z Różanki.

  Ideą spotkania jest zaproszenie na wspólne biesiadowanie, śpiewanie ludzi społecznie aktywnych z terenu gminy Międzylesie. We wspólnym kolędowaniu nie zabrakło śpiewających, grających i kolędujących. I tak, z naszych gminnych zespołów śpiewaczych dopisały zespoły z Boboszowa, Długopola Górnego, Goworowa, Gajnika, Roztok, Lesicy, Międzylesia, Różanki i Roztok oraz orkiestra dęta OSP z Międzylesia.

 Nie zabrakło gości z Czech, swoje umiejętności zaprezentowali najmłodsi z ZUŠ Králíky. Sala widowiskowa MGOK zdołała pomieścić około 200 osób, w tym 40 z Czech.

 Kolędowanie, to również czas na ogłoszenie przez Burmistrza wyników rozstrzygniętego konkursu na „Najładniejszą choinkę 2016”. Nagrodzonych zostało 19 choinek i 9 szopek bożonarodzeniowych. I znowu ten sam problem, bo każda wyjątkowa, ale na „podium” stają zawsze trzy. I tak oto:

I miejsce – Michałowice - Za spełnione marzenie by być tą naj….

II miejsce – Długopole Górne - Za koloryt świateł na rozstaju ważnych dróg

III miejsce – Roztoki - Za ewangelizację podróżujących

a pozostałe, również nagrodzone to:

Boboszów - Za dwa drzewka w jednym kadrze, Dolnik - Za dzielenie się sobą z innymi, Domaszków - Za niezliczone pomysły dla ludwisarzy, Gajnik - Za zadbanie o doborowe towarzystwo, Goworów - Za wielość mikołajów by utrudnić życie złodziejaszkowi, Gniewoszów - Za ekspozycję wyższej partii wsi, Jaworek - Za jednoczesne zaistnienie w dwóch porach roku, Jodłów - Za to, że jest, Kamieńczyk - Za nawiązanie i zapamiętanie koloru zimy, Lesica - Za coraz ciekawszą w swej strojności w oczekiwaniu na obiecany remont drogi, Międzylesie - Za…”nie ma jak u Mamy, cichy kąt, ciepły piec…”, Nowa Wieś - Za podążanie w trendach kolorystyki, Pisary - Za ceglane tło, Różanka - Za jej subtelną  anielskość, Smreczyna - Za bycie najważniejszą przy wyrastających niczym grzyby obiektach, Szklarnia - Za wylansowanie nowego stylu w karnawale

 

Wśród szopek bożonarodzeniowych:

I miejsce – Różanka

II miejsce - Goworów

III miejsce – Długopole Górne

 a pozostałe, również nagrodzone to:

Domaszków, Jaworek, Lesica, Międzylesie, Pisary, Roztoki.

 

Na zakończenie przedstawiciele zespołów wraz z burmistrzem Tomaszem Korczakiem zaśpiewali wspólnie na scenie.

Kolejne Kolędowanie za nami. Zapisujemy w pamięci dobre chwile i ….. szykujemy repertuar na kolejne w przyszłym roku.

Tradycyjnie na spotkaniu pojawiła się TV Kłodzka. Relację z wydarzenia można zobaczyć poniżej:

Wszystkim uczestnikom oraz organizatorom – za obecność i zaangażowanie DZIĘKUJEMY.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 2033
W tym miesiącu: 52610
Od początku: 24401502
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne