Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:

Urząd Miasta i Gminy Międzylesie uruchomił specjalny nr kontaktowy w sprawie szczepień na koronawirusa 748126327 wew 15. Numer dedykowany jest osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym komunikacyjnie. Numer działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00

Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Projekcje i podróże - III edycja - relacja

Tegoroczna edycja spotkań z podróżnikami która odbyła się 4 grudnia 2016 r. miała niezwykły przebieg. Do Gajnika przybyło 12 wolontariuszy ze Stowarzyszenia "Tratwa" z kilku krajów Europy. W spotkaniach udział wzięli:

Ricardo Tardáguila Garzón, María Gil Garrido i Anabel Carrión z Hiszpanii,

Pedro Silva i João Matos z Portugalii,

Yasin Acar z Turcji,

Sabina Costinel i Vlad Cepoi z Rumunii

oraz Agnes Hiebl z Niemiec

wspomagani przez Jana Kierwiaka, Aleksandrę Studzińską, Małgorzatę Jarosik oraz Jakuba Kurakiewicza z Polski.

Pierwszym punktem programu były Mikołajki dla dzieci. O godzinie 15:00 na wiejską świetlicę przybyły dzieci pod opieką dorosłych. Dzieci uczestniczyły w zabawach prowadzonych w języku polskim, angielskim i hiszpańskim, m.in. grach zespołowych i ruchowych, śpiewaniu piosenek po angielsku i hiszpańsku, grach planszowych.

Na koniec przebrany za Mikołaja wolontariusz z Hiszpanii rozdał dzieciom prezenty.

Drugim punktem programu były właściwe projekcje i podróże. Jan Kierwiak i Ola Studzińska opowiedzieli o swojej podróży przez Rosję, Mongolię, Chiny, Tybet, Laos, Tajlandię, Malezję i Indie. Z kolei Anabel i María przedstawili prezentację o Hiszpanii, w tym o tradycjach świątecznych tego kraju.

Ostatnim punktem programu był koncert zespołu „Les Ours” w składzie Yasin Acar, Pedro Silva, João Matos i Ricardo Tardáguila Garzón, który wykonał między innymi utwory takie jak Hayko Cepkin „Melekler” (tł. „Anioły”) tradycyjny utwór turecki, Emel Mathlouthi „Ederlezi” pieśń o wojnie w Bośni czy Fatih Erdemci „Ben Ölmeden Önce” turecką pop-rockową kompozycję z lat 90.

III projekcie  i podróże zakończyły się późno w nocy, w atmosferze luźnej biesiady pośród gwaru międzynarodowych rozmów.

 

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: 74 8126-327 faks: 74 8126-126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 2438
W tym miesiącu: 219152
Od początku: 18362567
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne