E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

14256554_1371901386171631_2033741048_n.jpeg

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w 50. Rajdzie Dolnośląskim, 5. rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W tym roku zawody przygotowywane przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej będą miały niezwykłą oprawę, wszystko za sprawą podwójnego jubileuszu, jaki świętujemy w 2016 roku. To 50-lecie Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej, a także 50. edycja kultowego ścigania na Dolnym Śląsku. W związku z tym szykujemy sporo niespodzianek, przede wszystkim dla kibiców. Informacje o atrakcjach zdradzać będziemy stopniowo…

Po pierwsze... Do udziału 50. Rajdzie Dolnośląskim zaprosiliśmy Roberta Kubicę! Śledźcie zatem listę zgłoszeń.

Po drugie… Zdecydowanie faktem jest, że bazą 50. Rajdu Dolnośląskiego będą Duszniki- Zdrój. To właśnie w tym malowniczym kurorcie, miejscu kojarzonym z Fryderykiem Chopinem, zaplanowano widowiskowy start i spektakularną metę rajdu. To także tutaj, w dzielnicy Zieleniec, narciarskiej stolicy Dolnego Śląska, usytuowane będą baza zawodów oraz park serwisowy.

Po trzecie… I najważniejsze… Sportowa rywalizacja!!! W 50. Rajdzie Dolnośląskim udział z pewnością weźmie czołówka zawodników rywalizujących w tym sezonie w Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Do rywalizacji przygotowaliśmy 12 odcinków specjalnych, o łącznej długości ok. 160 km. Ceremonia startu zawodów zaplanowana jest na czwartek, 6 października 2016r. o godz. 21:10. Ściganie natomiast ruszy dopiero w piątkowe popołudnie, bo po godz. 14-tej. Podczas I etapu do pokonania będą dwie, dwukrotnie przejeżdżane pętle z oesami: Międzylesie, Boboszów, Spalona. W sobotę trasa wygląda następująco: do południa Kolonia Gaj, Ścinawka, Radkowska Perła, potem serwis w Zieleńcu i znów Radkowska Perła, po niej Ścinawka, a ściganie zwieńczy Power Stage w Kłodzku. Na metę zapraszamy o godz. 16:00 na Rynek w Dusznikach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach, życzymy wspaniałej sportowej walki oraz niezapomnianych emocji tym, którzy przyjadą na Ziemie Kłodzką, aby kibicować najlepszym w kraju załogom rajdowym!

Z rajdowym pozdrowieniem

organizatorzy

50. Rajdu Dolnośląskiego

5. rundy Castrol Inter Cars Rajdowych

* * *

(..._) bazą 50. Rajdu Dolnośląskiego będą Duszniki- Zdrój. To właśnie w tym malowniczym kurorcie, miejscu kojarzonym z Fryderykiem Chopinem, zaplanowano widowiskowy start i spektakularną metę rajdu. To także tutaj, w dzielnicy Zieleniec, narciarskiej stolicy Dolnego Śląska, usytuowane będą baza zawodów oraz park serwisowy.

W 50. Rajdzie Dolnośląskim udział z pewnością weźmie czołówka zawodników rywalizujących w tym sezonie w Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

- Wspaniała atrakcja szykuje się też dla miłośników historycznych samochodów rajdowych. Po latach przerwy na trasy Rajdu Dolnośląskiego powrócą kultowe auta. Z przyjemnością informujemy, że Główna Komisja Sportu Samochodowego PZM wyraziła zgodę na utworzenia dodatkowej grupy HRPP podczas naszych zawodów. To z pewnością poszerzy listę zgłoszeń i zapewni także wzbogacenie naszego sportowego widowiska – podkreśla Łukasz Biegus, dyrektor 50. Rajdu Dolnośląskiego. - Do rywalizacji przygotowaliśmy 12 odcinków specjalnych, o łącznej długości ok. 160 km. Ceremonia startu zawodów zaplanowana jest na czwartek, 6 października o godz. 21:10. Ściganie natomiast ruszy dopiero w piątkowe popołudnie, bo po godz. 14-tej – dodaje.

Podczas I etapu do pokonania będą dwie, dwukrotnie przejeżdżane pętle z oesami: Międzylesie, Boboszów, Spalona. W sobotę trasa wygląda następująco: do południa Kolonia Gaj, Ścinawka, Radkowska Perła, potem serwis w Zieleńcu i znów Radkowska Perła, po niej Ścinawka, a ściganie zwieńczy Power Stage w Kłodzku. Na metę zapraszamy o godz. 16:00 na Rynek w Dusznikach.

Rajdowa Orkiestra Pomocy gra dla Szymka

Co ważne, tym roku wstęp na wszystkie odcinki specjalne 50. Rajdu Dolnośląskiego jest bezpłatny. Działacze Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej mają jednak wielką prośbę do kibiców i sympatyków motorsportu.

- Apelujemy do wszystkich kibiców i sympatyków rajdowych o pomoc dla Szymka, który ma 18 wad wrodzonych i walczy o naprawę serca. Chłopiec pilnie potrzebuje interwencyjnego zabiegu wszczepienia zastawki Melody metodą cewnikowania serduszka. Skoro nie kupujecie karnetów wstępu na rajd, prosimy dołóżcie choćby małą cegiełkę do walki o zdrowie chłopca, który mieszka w Polanicy – Zdroju. Niech każdy kto może, wyśle SMS na numer: 72365 treść: S4305 koszt 2,46 zł brutto (w tym VAT). Jeśli możecie wpłacajcie też środki na konto Szymka, dajcie szansę Wojownikowi, który walczy od ponad 11 lat pomimo przeciwności losu. Wszelkie informacje na stronie www.siepomaga.pl/pomocdlaszymka – mówi dyrektor rajdu Łukasz Biegus.
 

Na oficjalnym Fan Page'u Rajdu Dolnośląskiego (facebook.com/AZK.Rajd.Dolnoslaski) ogłoszone zostały aukcje 3 przejazdów. Każdy co-drive ma swój osobny post. Licytacja potrwa do środy, 5 października 2016r. do godz. 12:00.

Co licytujemy?

1. Przejazd z Krzysztofem Hołowczycem w Volkswagenie Polo Proto z Dytko Rent

do zrealizowania na trasie Power Stage w Kłodzku (3,45km) - sobota, 8 października ok. godz. 14:30

 

2. Przejazd z Pawłem Krysiakiem w Fordzie Fiesta z Evo Techu

do zrealizowania w piątek, 7 października 2016r. po godz. 11:30 na trasie Odcinka Testowego

(fragment drogi powiatowej nr 3301D o długości 4,5km)

 

3. Przejazd z Jankiem Chmielewskim w zjawiskowym BMW R+ Maxi

do zrealizowania w piątek, 7 października 2016r. po godz. 11:30 na trasie Odcinka Testowego

(fragment drogi powiatowej nr 3301D o długości 4,5km)

 

więcej informacji na oficjalnej stronie rajdu - http://www.rajd.dolnoslaski.pl/

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 669
W tym miesiącu: 669
Od początku: 24085278
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne