E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM Z BOBOSZOWA

Dożynki Powiatowe

Wambierzyce – 04.09.2016 r.

P9040440.jpeg

 

Kolejny raz, jak co roku, nasza gmina brała udział w Dożynkach Powiatowych, które odbyły się w Wambierzycach w pierwszą niedzielę września – 04.09.2016 r.

Po raz trzeci przedstawiciele sołectwa Boboszów, jako zwycięzcy konkursu na ,,Najładniejszy wieniec Dożynkowy” , który odbył się na naszych dożynkach w Kamieńczyku, brali udział w tej pięknej uroczystości.

W tym roku z naszego powiatu przybyło do Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej siedem delegacji z wieńcami. Oprócz nas, byli przedstawiciele gmin: Bystrzyca Kłodzka, Nowa Ruda, Stronie Śląskie, Szczytna, Gmina Kłodzko, oraz gospodarze – Gmina Radków.

Po uroczystej Mszy Świętej Dziękczynnej, która odbyła się na Placu Koronacyjnym Bazyliki, barwny korowód udał się na plac rekreacyjny, gdzie zaplanowano oficjalną część dożynek.

Główną atrakcją była prezentacja wspaniałych wieńców dożynkowych, połączona z wyborem tego najpiękniejszego.

Ktoś kiedyś powiedział:,,do trzech razy sztuka..” - Sołectwo Boboszów po raz trzeci startowało w konkursie. I oto olbrzymia NIESPODZIANKA!!!. Po raz pierwszy zdobyliśmy  I miejsce, wyprzedzając wieńce ze Szczytnej ( II miejsce) i Stronia Śląskiego (III miejsce). Główną nagrodą był bon opiewający na kwotę 2.300 zł

Radość była wielka, gdyż trud i czas pracy poświęcony przy wykonaniu tego dzieła był naprawdę duży.

Gratulujemy zwycięzcom z całego serca.

 

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 854
W tym miesiącu: 30278
Od początku: 24379170
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne