E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Międzylesie

W dniu 20 sierpnia 2016 r. przeprowadzono gminne zawody sportowo-pożarnicze na boisku sportowym we wsi Goworów. Coroczne organizowanie zawodów strażackich ma na celu mobilizację do intensywnego szkolenia pożarniczego – wszystko po to, by skutecznie przeprowadzać akcje ratowniczo-gaśnicze. Jest to też rodzaj oceny stanu wyszkolenia pożarniczego strażaków-ochotników, jak również przygotowywanie do startu w zawodach wyższego szczebla. Zawody organizowane w takiej formie służą do popularyzowania wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej.

W zawodach wzięło udział łącznie 13 drużyn:

 1. Ochotnicze Straże Pożarne (mężczyźni): Goworów, Roztoki, Długopole Górne, Domaszków, Międzylesie
 2. Ochotnicze Straże Pożarne (kobiety): Domaszków, Międzylesie
 3. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (chłopcy):Goworów, Domaszków, Międzylesie
 4. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (dziewczęta):  Domaszków
 5. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze do 12 lat: Międzylesie
 6. Zaproszona jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Rep. Czeskiej: SDH Lichkov.

Drużyny zmierzyły się ze sobą w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych.

Rywalizacja była zacięta, ale uczestnikom nie brakowało też dobrego humoru. Do komisji sędziowskiej nie wpłynęły żadne protesty. Na zakończenie Przewodniczący Komisji st. asp. Łukasz Wrona odczytał protokoły Komisji Sędziowskiej podając szczegółowe wyniki w poszczególnych konkurencjach.

W kategorii OSP mężczyźni:

 1. miejsce – Domaszków
 2. miejsce – Międzylesie
 3. miejsce – Goworów
 4. miejsce – Długopole Górne
 5. miejsce – Roztoki

W kategorii MDP chłopcy:

 1. miejsce – Goworów
 2. miejsce – Międzylesie
 3. miejsce - Roztoki

Burmistrz Miasta i Gminy Międzylesie Tomasz Korczak wraz z Dowódcą JRG PSP w Bystrzycy Kłodzkiej młodszym kapitanem Jerzym Adamów, Prezesem Zarządu Gminnego Związku OSP RP Jackiem Pilnym, Nadleśniczym Nadleśnictwa Międzylesie Marianem Rymarskim oraz Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu KłodzkiegoPiotrem Marchewką, uhonorowali drużyny pamiątkowymi dyplomami i pucharami dziękując wszystkim startującym drużynom za udział w zawodach. Podziękowano Jednostkom OSP za stałą współpracę, gotowość bojową i pomoc mieszkańcom gminy.

Każdy uczestnik zawodów z OSP, MDP i KDP otrzymał nagrodę w postaci koszulki ufundowanej przez Burmistrza UMiG Międzylesie, natomiast członkowie drużyny MDP do lat 12 oraz SDH Lichkov nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Kłodzkiego oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Międzylesie. 

W trakcie zawodów odbyły się także konkursy z nagrodami od Sołtys wsi GoworówPani Wiesławy Łysiak: przeciąganie węża strażackiego oraz bieg w alkogoglach, obu konkurencjom towarzyszyły wielkie emocje i ogrom śmiechu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs plastyczny dla najmłodszych w którym udział wzięło mnóstwo dzieci. Znaczną uwagę widzów przyciągnęło profesjonalnie przygotowane szkoleniez zakresu Kwalifikowalnej Pierwszej Pomocy przeprowadzone przez Pana Tomasza Lipińskiego Specjalistę Ratownictwa Medycznego.

Organizatorami zawodów sportowo-pożarniczych byli: UMiG Międzylesie,Zarząd Gminny Związku OSP RP w Międzylesiu, Rada Sołecka i strażacy OSP Goworów, MGOK, ZGKiM, ZUK.

Wspaniała pogoda, zadowoleni uczestnicy imprezy zrekompensowały trud wniesiony w organizację zawodów.

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 970
W tym miesiącu: 7009
Od początku: 24091618
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne