E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Wyścigi rowerkowe dla dzieci 3-6 lat* Międzylesie, 24.07.2016 r.

1.jpeg

Niedziela 24 lipca 2016 r. upłynęła w atmosferze radosnego rodzinnego rowerowego święta, którego główni bohaterowie to  szesnaścioro dzieci w wieku od dwóch do sześciu lat. To właśnie one dostarczyły tym wszystkim, którzy przybyli tego dnia na stadion w Międzylesiu, niesamowitej radości i niebywałych emocji, ścigając się na rowerkach biegowych, czterokołowych i dwukołowych. W każdym pojedynczym wyścigu udział wzięło troje lub dwoje dzieci, które dobierane były w grupy startowe, w pierwszej kolejności wg wieku, a następnie - rodzaju rowerka. Podczas zapisów dzieci otrzymały znaczki odblaskowe z logo programu Działaj Lokalnie oraz imienne numery startowe, stanowiące jednocześnie dyplom udziału w Wyścigach rowerkowych. Na mecie każdy mały zawodnik nagrodzony został okolicznościowym medalem za zajęcie I, II lub III miejsca.

Rodziców przepełniała duma, że z ich dzieci rosną tacy dzielni rowerzyści. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania za zmobilizowanie dzieci do udziału w wyścigach i tak profesjonalne przygotowanie ich do startu – maleństwa w kaskach i rowerowych rękawiczkach to przepiękny widok. Kamizelka odblaskowa również zwróciła naszą uwagę.

Spontaniczność i radość dzieci udzieliła się także Komandorowi Wyścigów Katarzynie Grzybowskiej-Kania, która zaprezentowała umiejętność jazdy rowerkiem biegowym – ciut, ciut za małym. Zorganizowany został także BONUS TRACK, podczas którego biegnącą Panią Komandor wyprzedziło wielu rowerzystów.

Była i sesja zdjęciowa z udziałem zdobywców I, II i III miejsca oraz wszystkich obecnych na stadionie.

Do sprawnego przeprowadzenia Wyścigów rowerkowych przyczynili się nie tylko ich pomysłodawcy i organizatorzy: Katarzyna Grzybowska-Kania i Jerzy Błażejewski z MLKS Sudety Międzylesie, ale także wolontariusze, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.

Elżbieta Urbanowicz i Maria Zadorożna prowadziły zapisy i wręczały medale na mecie, o przytulaniu, ściskaniu i całowaniu dzieciaczków nie zapominając. Grzegorz Smoleń wydawał komendy startowe i pilnował, aby żadne dziecko nie zrobiło falstartu. Magdalena Mol uwieczniła aparatem fotograficznym te piękne momenty i przygotowała artystyczny fotoreportaż do obejrzenia na profilu FB Korona MiędzylesiaGrzegorz Rycombel był przygotowany do opatrywania potencjalnych ran, ale dzieci nie pozwoliły mu na wykazanie się umiejętnościami ratownika medycznego. Rodzice zdobyli pierwsze szlify przy mocowaniu numerów startowych na rowerkach i wykazali się umiejętnością dopingowania nie tylko własnych dzieci, a Burmistrz Tomasz Korczak, który przybył na Wyścigi wprost z Turnieju Piłkarskiego o Puchar Burmistrza, kibicował także własnemu wnukowi.

To było piękne popołudnie z wymarzoną rowerową pogodą.

Pierwszy z etapów tegorocznych Wyścigów Rowerkowych za nami, a my przypominamy o drugim etapie - tym razem dla dzieci w wieku  7-10 lat, który odbędzie się 21 sierpnia 2016 r. Zapraszamy na godzinę 16.00 na stadion w Międzylesiu dzieci wraz z opiekunami. Przybywajcie licznie i już dziś życzymy Wam własnych zwycięstw, a przede wszystkim świetnej zabawy! Szczegóły dotyczące imprezy w Regulaminie dostępnym na Profilu FB Korona Międzylesia oraz stronie internetowej UMiG: http://miedzylesie.pl

 

WYŚCIGI ROWERKOWE DZIECI 2-6 LAT

MIĘDZYLESIE 24 LIPCA 2016 r.

 

Grupa startowa

Imię i nazwisko

Miejscowość

Wiek

Rowerek

Miejsce

1

Natan Janowski

Nagodzice

3

czterokołowy

I

Aleksander Bargiel

Kłodzko

2

biegowy

II

Grzegorz Kaszewski

Długopole Górne

2,5

czterokołowy

III

2

Marysia Kulbaka

Goworów

4

biegowy

I

Zuzanna Ponulak

Różanka

4

biegowy

II

Antoni Tłustochowicz

Międzylesie

4

biegowy

III

3

Ignacy Bargiel

Kłodzko

4

dwukołowy

I

Jan Piątek

Międzylesie

4

biegowy

II

Ksawery Janowski

Nagodzice

4

dwukołowy

III

4

Lidia Dudkiewicz

Polanica Zdrój

5

dwukołowy

I

Maciej Zajączkowski

Międzylesie

5

dwukołowy

II

Alan Macura

Międzylesie

5

dwukołowy

III

5

Patryk Grucela

Gajnik

6

dwukołowy

I

Marysia Błażejewska

Międzylesie

6

dwukołowy

II

6

Semir Stawarz

Goworów

6

dwukołowy

I

Franciszek Czopik

Domaszków

6

dwukołowy

II

 

3.jpeg

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 2007
W tym miesiącu: 47137
Od początku: 24301760
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne