Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

IV Biesiada Zespołów Śpiewaczych za nami...

Tak, tak. IV Biesiada Zespołów Śpiewaczych Gminy Międzylesie za nami. Jak co roku organizatorem imprezy był sołtys wsi Smreczyna, pan Janusz Bańkowski, a część oficjalną tradycyjnie poprowadziła pani Teresa Sobierska – dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Międzylesiu.

Sezon urlopowy wciąż trwa, dlatego też 9 lipca br. przybyło na miejsce mniej zespołów śpiewaczych niż zaplanowano.  Imprezę wzbogaciły swoimi występami następujące grupy wokalno-instrumentalne:

Boboszowianie, Międzylesianie, pani Małgorzata Wolniaczyk z Lesicy. Na miejscu utworzona została także formacja mieszana, w skład której weszły ww. zespoły oraz  kilku członków grup śpiewaczych - Długopolanie, Oset i Róża, przy wsparciu głosów z Akademii Ruchu z Goworowa.

Mniemamy, że goście Biesiady wrócili do swoich domów usatysfakcjonowani, bowiem ludowym śpiewom towarzyszyła bogata oferta kulinarna: kawa, herbata, zimne napoje, gama przeróżnych ciast, zupa gulaszowa, grochówka, pierogi, frytki, potrawy z grilla...

O godz. 19.00 rozpoczęła się zabawa taneczna, zapewne wyczekiwana przez niejednych, prowadzona przez zespół Zodiak. Z doświadczenia wiemy, że właśnie na smreczyńskim placu rekreacyjnym goście bawią się najlepiej.

Sołtys Bańkowski serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Biesiady,
w szczególności mieszkańcom Smreczyny oraz koleżankom i kolegom z Międzylesia.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 3364
W tym miesiącu: 195006
Od początku: 22818676
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne