E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Dni Międzylesia 2016 - fotorelacja

W trakcie XXII Dni Międzylesia na polu biwakowym odbyło się XII Grillowanie pod Trójmorskim Wierchem. W grillowaniu udział wzięło 14 drużyn: KGW Dolnik, sołectwa: Nowa Wieś, Lesica, Domaszków, Gajnik, Międzylesie, Pisary, Potoczek oraz Dom Dziecka z Domaszkowa, Ogrody Działkowe "Tęcza" i drużyny czeskie:Bartoszowice i Kraliki Zo ĆZS. Łącznie zebrano kwotę 2069,10,którą przekazano na letni wypoczynek dzieci z Domu Dziecka.
W trakcie imprezy odbyły się zawody strzeleckie i turniej we wbijaniu gwoździa.

Zwycięzcy w turnieju strzeleckim o Puchar Burmistrza to: I miejsce Edward Juraszek, II miejsce Józef Matła, III miejsce Mariusz Bojda.

Zwycięzcy w Mistrzostwach Międzylesia we wbijaniu gwoździa o Puchar Burmistrza to: I miejsce Zygmunt Stock, II miejsce Andrzej Ziental, III miejsce  Czesnałowicz.
Podczas grillowania wystąpiły zespoły śpiewacze: Róża, Oset, Międzylesianie oraz Orkiestra dęta OSP i sygnaliści MSMP „Akord Lasu” z Wrocławia . Wieczorem na scenie gościły dwie kapele: Centrala 57 i Horyzont.  
O 23 niebo nad Międzylesiem zajaśniało od rozbłysku sztucznych ogni. Przy muzyce  granej przez Adasia mogliśmy się bawić do białego rana.
W niedziele od wczesnych godzin rannych swoje stoiska ustawiali leśnicy z Międzylesia, Lądka, Żmigrodu, Barda, Zdroje, Leśny Kompleks Promocyjny „Dolina Baryczy”, oraz Sokolnicy, park linowy montowali żołnierze z 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej z Kłodzka oraz drużyny OSP z Międzylesia i Goworowa z pokazem sprzętu strażackiego. W południe przybyły na pole biwakowe stoiska z pysznym jedzeniem-harcerze z grochówką, Zespół Szkół z plackiem po węgiersku i pierogami oraz Samorządowe Przedszkole także z pierogami. 
Od  13.00 najmłodsi raczyli nas swoimi występami –popisami  muzycznymi,wokalnymi,tanecznymi,teatralnymi . Na scenie wystąpiły następujące grupy:
-Przedszkole w Międzylesiu-grupy Pszczółki,Tygryski, Wilczki i Delfinki,
-Zespół Szkolno- Przedszkolny reprezentowały grupy-przedszkolaki z 0, klasa Ia, Klasa III, grupa taneczna dziewcząt,
-Zespół szkół w Międzylesiu:grupy  „Apsik”,”Dwa kroki”, „Urwisy”, Dziewczyny z Ia i Ib, Zespół Wokalno- Instrumentalny oraz wokalistki Oliwia Żędzianowska, Klaudia Janczak, Roksana Michalak
-grupa taneczna z Domu Dziecka w Domaszkowie, 
-sekcja HAPKIDO z pokazem sztuk walki, 
Akademia Ruchu z Goworowa z 4 układami tanecznymi,
Zespół Plus -Minus z układem tanecznym,
gościnnie zaśpiewała Oliwia Łukaszewicz z Prudnika.
W sobotę i w niedzielę wędkarze z PZW zorganizowali zawody wędkarskie-dla najmłodszych na stawach w Międzylesiu i zawody o Puchar Burmistrza na stawach w Dolniku.

Dużym powodzeniem cieszył się wśród mieszkańców pokaz starych samochodów i motocykli, który odbywał się w sobotę, 4.06.2016 r., w godzinach 12:00-15:00 przed międzyleskim Zamkiem. 20 pojazdów z różnych dekad rozwoju motoryzacji budziło zainteresowanie uczestników XXII Dni Międzylesia. Ogromny, 6 metrowy kabriolet Cadillac Deville z silnikiem V8 o pojemności 7.7 litra przyciągał liczne grupy widzów. Fiat 125p, Polonez, „Maluch” czy Moskwicz przywodziły wspomnienia własnych wakacyjnych eskapad z bagażem na dachu. Wojskowy Willys z granatami zatkniętymi za uchwytem pasażera i radiostacją z tyłu, wydawał się niczym przeniesiony wprost z kadru filmu wojennego. Cieszyły oko sportowy VW Karman oraz brytyjski roadster MG TD z 1953 r. Uczestnicy pokazu docenili trud renowacji przedwojennego amerykańskiego czterodrzwiowego Packarda. Odnowiony lakier i chromy robiły wrażenie. To właśnie właściciel tego pojazdu odebrał wyróżnienie za najładniejszy samochód podczas pokazu zabytkowych pojazdów w ramach XXII Dni Międzylesia z rąk burmistrza.

Spotkanie zwieńczył ok. godz. 15:00 przejazd wszystkich maszyn przez miasto, w stronę pola namiotowego.

Wszystkim wystawcom dziękujemy za przybycie. Było to pierwsze spotkanie tego typu na międzyleskim rynku, mamy nadzieję na kolejną edycję za rok.

Dnia 04.06.2016r. na stadionie im. A. Skowrona w Międzylesiu odbyły się zawody lekkoatletyczne – „Bieg górski – Parszywa Trzynastka” i „Biegi dziecięce – IV edycja”. W imprezie uczestniczyły dzieci i młodzież z gminy Międzylesie. najliczniejszą grupę sportowców stanowiły dzieci najmłodsze w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Łącznie w zawodach brało udział 76 sportowców. Tradycyjnie zaczęliśmy od konkurencji biegowych dla najmłodszych: bieg przedszkolaka na dystansie 100m, a skończyliśmy na dystansie 13km dla dorosłych. W biegu górskim „Parszywa Trzynastka” pani Joanna Bzowy w kategorii kobiet zajęła I miejsce (nie miała konkurencji w swojej kategorii). Wśród mężczyzn I miejsce z rewelacyjnym czasem 34,46 zdobył Krzysztof Jilek, II miejsce z czasem 50 min. zajął Piotr Jaworski. Wspaniałe okoliczności przyrody, przepiękne widoki, doskonała pogoda znakomicie wpłynęły na klimat zawodów sportowych. Organizatorem zawodów jak co roku był Zespół Szkół w Międzylesiu przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy w Międzylesiu. Osoby zaangażowane w przeprowadzenie zawodów: p. I. Trytek, p. B. Hendrysiak , p. M. Dudkiewicz, p. T. Fąfara, p. D. Rzeszutek. Dziękujemy opiece medycznej p. G. Rycombel oraz GOPR za wsparcie.

XVII Turniej Piłki Siatkowej z Okazji Dni Międzylesia

Dnia 04. 06. 2016r. odbyła się kolejna już XVII edycja Turnieju Piłki Siatkowej z okazji  Dni Międzylesia. Gospodarze, zawodnicy Międzyleskiego Towarzystwa Sportowego występujący w składzie: Mariusz Dublicki, Tomasz Faron,  Krzysztof Czarny,  Mateusz Juraszek, Dominik Biernacki, Jakub Ziental, Michał Hołub, Stanisław Pająk w swoim pierwszym meczu pokonali siatkarzy z Dolska 3 : 0. W meczu o pierwsze miejsce ulegli siatkarzom z Lądka Zdr. 1:3. Turniej wygrała z kompletem punktów drużyna z Lądka Zdr. która wygrała swój mecz z Dolskiem w stosunku 3:0.
Wyniki końcowe:
I m. – Lądek Zdr.
II m. – MTS Międzylesie
III m. – Dolsk
Organizatorem turnieju było Międzyleskie Towarzystwo Sportowe oraz Urząd Miejski w Międzylesiu. Nagrody dla uczestników turnieju wręczył Burmistrz Międzylesia Tomasz Korczak oraz Prezes MTS Mariusz Dublicki.

GMINNY GIMNAZJALNY TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ Z OKAZJI XXII DNI MIĘDZYLESIA. 03. 06. 2016r.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
DZIEWCZĘTA
I m. - Patrycja Czarny, Patrycja Czarkowska
II m. – Maria Fąfara, Klaudia Harasińska.
III m. – Paulina Sucharska, Aleksandra Pokrątka.

CHŁOPCY
I m. -  Norbert Zin, Wojciech Hołub
II m. – Mateusz Krawczyk, Sebastian Koczrgo.
III m. – Jakub Ambroziak, Piotr Fąfara.

 

Galerie:

Sobota - zawody wędkowania dla najmłodszych:

 

"Czasówka 2016" Międzyleskie Zawody Rowerowe:

 

Międzyleski dziecięcy pchli targ "Pchełka":

 

Parszywa trzynastka:

 

XVII Turniej Piłki Siatkowej z Okazji Dni Międzylesia

 

Gminny Gimnazjalny Turniej Siatkówki Plażowej z okazji XXII Dni Międzylesia 03.06.2016r.

 

Pokaz zabytkowych aut:

 

Pole namiotowe, "Grillowanie po Trójmorskim Wierchem", koncerty zespołów "Centrala 57" i "Horyzont":

 

Niedziela - pole namiotowe:

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 101
W tym miesiącu: 41312
Od początku: 24390204
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne