E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Delegacja miasta Lohne z wizytą partnerską w Międzylesiu w dniach 4 - 8 maj 2016 r.

Szesnastu mieszkańców miasta Lohne gościło w Międzylesiu w ramach wymiany partnerskiej. Choć rozmowy o nowych formach współpracy pochłonęły znaczną część wizyty, program pobytu został tak przygotowany, by znalazło się miejsce na zwiedzanie gminy Międzylesie i okolic. Dorośli wraz z młodzieżą szkolną, biorącą udział w międzynarodowej wymianie, podczas całodniowych wycieczek odwiedzili m.in.: Hutę Szkła w Stroniu Śląskim, Czarną Górę, Zamek Książ w Wałbrzychu, Park Miniatur „Minieuroland” w Kłodzku.


W harmonogramie znalazło się również kilka pozycji atrakcji turystycznych naszej gminy, w tym kościół w Kamieńczyku oraz gminny basen kąpielowy. Na zaproszenie dyrektora Instytutu Elektrotechniki Zakładu Doświadczalnego III w Międzylesiu, pana Andrzeja Jarskiego, goście wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Międzylesie - panem Tomaszem Korczakiem, poza zwiedzaniem kompleksu obiektów, mieli okazję zapoznać się z krótką prezentacją dotyczącą nowych technologii, wykorzystywanych podczas produkcji izolatorów.


8. maja delegaci wraz z lohńską młodzieżą szkolną, usatysfakcjonowani i pełni wrażeń, udali się w podróż powrotną do swojego kraju.

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 978
W tym miesiącu: 40703
Od początku: 24172781
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne