E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

XIII Festiwal Nauki w Zespole Szkół w Międzylesiu

          29 stycznia 2016 roku członkowie Klubu Młodego Odkrywcy działający w Zespole Szkół w Międzylesiu wraz z opiekunami  p. J. Karwowską i p. W. Broszko zorganizowali po raz trzynasty Festiwal Nauki. Jak  co roku rangę imprezy podnieśli goście specjalni pan Łukasz Adam i p. Piotr Maślanka jak  „Fabryka Wiedzy z Katowic”. Pokaz wzbudzał największy zachwyt wśród przedszkolaków oraz najmłodszych uczniów, a doświadczenia z ciekłym azotem w postaci efektów specjalnych były szczególnie atrakcyjne dla wszystkich zebranych. Chętni uczniowie mogli  wziąć udział w niektórych pokazach, co było dla nich niewątpliwie wielka atrakcją.

                          Nasi klubowicze wykazali się także dużym profesjonalizmem demonstrując przygotowane przez siebie pokazy, doświadczenia, prezentacje oraz warsztaty dotyczące wiedzy z  biologii, fizyki, chemii. Można było zapoznać się z zasadami działania naszych pięciu zmysłów oraz eksperymentami dotyczącymi ich funkcjonowania. Odwiedzający Festiwal poznali właściwościami alkoholi, a u następnej grupy korzystając z alko-gogli  mogli przekonać się jak alkohol wpływa na zaburzenie równowagi. Niemałym wyzwaniem było zbudowanie modelu żarówki czy rakiety  oraz gra na instrumentach wykonanych z rurek pcv. Zachwyt zebranych wzbudzał wąż zbudowany ze szpatułek laryngologicznych, a jego sposób  poruszania  okazał się hitem Festiwalu. Nie zabrakło także doświadczeń związanych z prądem, wodą, wytrzymałością materiałów oraz ogrzewaniem ciał. Jak zwykle  ze swoimi warsztatami wystąpili pracownicy Nadleśnictwa Międzylesie  oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzylesiu, którzy  corocznie wzbogacają  swoją wiedzą naszą imprezę. Bardzo im za to dziekujemy.

Naszą pracę podziwiali przedstawiciele miejscowych władz, instytucji,  zakładów pracy oraz przedszkolaki ,  uczniowie  4-6 Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. Przyjaciół Dzieci z Domaszkowa i naszego Zespołu.

Za wsparcie finansowe dziękujemy Gminie Międzylesie, a panu dyrektorowi naszej szkoły za okazywaną pomoc i  życzliwość.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 3181
W tym miesiącu: 45089
Od początku: 24299712
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne