Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Spotkanie z Przewodniczącymi Rad Gmin z terenu powiatu kłodzkiego

    W dniu 8 grudnia 2015 roku o godz. 16:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Międzylesiu odbyło się spotkanie z Przewodniczącymi Rad Gmin z terenu powiatu kłodzkiego.
    W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele Wydziału Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Piotr Marchewka, Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, oraz ze strony Gminy Międzylesie Burmistrz Tomasz Korczak i Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Marcinek.
    Pierwszym tematem obrad była kwestia różnorodności wydarzeń kulturalnych w powiecie kłodzkim w kontekście Europejskiej Stolicy Kultury - Wrocław 2016. Prezentację przygotowaną przez panią kierownik Referatu Wydział Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu w Kłodzku Ładę Ponikowską przedstawiła zebranym dyrektor Renata Gajek-Bogusz.
    Drugą ważną poruszaną kwestią była współpraca transgraniczna w kontekście nowej perspektywy finansowej UE na lata 2014-2020.
    Omówiono także kilka innych tematów, dotyczących Strategii Rozwoju Gmin Powiatu Kłodzkiego. Burmistrz Tomasz Korczak przedstawił zebranym będące w trakcie realizacji oraz planowane inwestycje w rejonie Kotliny Kłodzkiej, w które zaangażowana jest także Gmina Międzylesie.

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: 74 8126-327 faks: 74 8126-126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 7154
W tym miesiącu: 205758
Od początku: 20343530
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne