Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Spotkanie członków PSORW w gminie Cekcyn.

 

Wójt gminy Cekcyn - Jacek Brygman oraz Przewodniczący Prezydium PSORW – burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, zorganizowali kolejne spotkanie Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi (PSORW), w dniach 14-15.X.2015 r. w gminie Cekcyn (powiat tucholski, woj. kujawsko-pomorskie).

Oprócz przedstawiciel z 21 gmin, w spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu- podmioty współpracujące z samorządami w zakresie planowania przestrzennego, kształtowania krajobrazu, rewitalizacji i projektowania architektonicznego, oraz Śląskiego Związku Gmin i Powiatów z Katowic.

Gminę Międzylesie reprezentował burmistrz Tomasz Korczak oraz Wiesława Szyrszeń.

Tematem przewodnim spotkania była: "Turystyka szansą rozwoju gminy".

Na spotkaniu omówiono projekt statutu i procedurę powołania Stowarzyszenia Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi.

W poczet członków PSORW, w skład  której wchodzi 45 gmin z całej Polski, przyjęta została gmina Niwiska, woj. podkarpackie.

W części studyjnej zwiedzono Rezerwat Cisów Staropolskich im. Leona Wyczółkowskiego w Wierzchlesie, oraz wysłuchano informacji nt. działalności organizacji  pozarządowych i świetlic wiejskich w gminie Cekcyn, przedstawionej w bardzo ciekawy sposób, w świetlicy wiejskiej w Brzozie, przez prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Cekcyńskiej

Na zakończenie pierwszego dnia, z koncertem wystąpiła orkiestra „Campanella” powstała w 1971 r., a działająca przy Zespole Szkół w Cekcynie.

Kolejne spotkanie członków  zaplanowano na przełomie kwietnia-maja 2016 r. w naszej gminie, a tematem będzie „Wpływ współpracy transgranicznej na odnowę wsi”.

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1187
W tym miesiącu: 155464
Od początku: 22779134
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne