Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:

Urząd Miasta i Gminy Międzylesie uruchomił specjalny nr kontaktowy w sprawie szczepień na koronawirusa 748126327 wew 15. Numer dedykowany jest osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym komunikacyjnie. Numer działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00

Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Spotkanie poświęcone odbudowie wieży na Śnieżniku

W dniu 9 października 2015 roku odbyło się spotkanie poświęcone kwestii odbudowy wieży widokowej na Śnieżniku. W spotkaniu wzięli udział ze strony czeskiej pan Piotr Fiala, prezes Stowarzyszenia Gmin Orlickich, pan Anton Fiala, specjalista do spraw pozyskiwania funduszy unijnych w Republice Czeskiej, oraz przedstawiciel Pardubickiego Kraju Miroslav Smejtal. Z kolei z polskiej strony w spotkaniu uczestniczyli pan Zbigniew Łopusiewicz, burmistrz Stronia Śląskiego, pan Radosław Pietruch, dyrektor Sekretariatu Stowarzyszenia Gmin Ziemi Kłodzkiej, Renata Gajek-Bogusz, dyrektor Wydziału Rozwoju, Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kłodzku, a także pan Piotr Marchewka, członek zarządu powiatu kłodzkiego. Obradom przewodniczył Tomasz Korczak, burmistrz Międzylesia, prezes Stowarzyszenia Gmin Ziemi Kłodzkiej.

Ustalono że gmina Stronie Śląskie, powiat i Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej wspólnie z gminami orlickimi do marca przyszłego roku złożą stosowny wniosek na odbudowę wieży po stronie polskiej i realizację mniejszych inwestycji po stronie czeskiej. Sam koszt obudowy wieży zgodnie z kosztorysem, to 2 mln 300 tys EUR.
Gminy polskie zajmą się promocją przedsięwzięcia.

Liderem projektu będzie Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej.

 

 

Więcej informacji na temat samego projektu:

http://klodzko.naszemiasto.pl/artykul/wieza-na-sniezniku-taka-bedzie-foto,1968142,artgal,t,id,tm.html

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: 74 8126-327 faks: 74 8126-126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 10554
W tym miesiącu: 118930
Od początku: 18262345
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne