Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:

Urząd Miasta i Gminy Międzylesie uruchomił specjalny nr kontaktowy w sprawie szczepień na koronawirusa 748126327 wew 15. Numer dedykowany jest osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym komunikacyjnie. Numer działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00

Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Do 24 sierpnia trwa rekrutacja do drugiej edycji Monitoringu Spółek Komunalnych

Do 24 sierpnia trwa rekrutacja do drugiej edycji Monitoringu Spółek Komunalnych

Chcesz zacząć swoją przygodę z kontrolą obywatelską? Mamy propozycję dla Ciebie! Koniecznie przyłącz się do Monitoringu Spółek Komunalnych, podczas którego powiemy Ci, jak krok po kroku przeprowadzić monitoring – jakimi zasadami się kierować, kogo i o co pytać, jak angażować innych mieszkańców i mieszkanki do działań na rzecz zmiany. To świetna szkoła dla początkujących watchdogów.

O MONITORINGU

Monitoring spółek komunalnych dotyczy zbadania czterech obszarów działania spółek komunalnych – polityki gminy wobec spółek komunalnych, procedury doboru członków organów spółek, wynagradzania członków organów spółek oraz przejrzystości działania spółek.
Powyższe zagadnienia będą badane poprzez analizę dokumentów, rozmowy z urzędnikami, członkami organów spółek komunalnych oraz obserwacje własne. Na tej podstawie uczestniczki i uczestnicy monitoringu będą odpowiadać na pytania zawarte w internetowej ankiecie przygotowanej przez Sieć Obywatelską Watchdog Polska.

Celem monitoringu jest doprowadzenie do jak największej przejrzystości działań gminy wobec spółek komunalnych, jak również działań podejmowanych przez same spółki.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W MONITORINGU?

Monitoring skierowany jest przede wszystkim do pojedynczych osób, grup nieformalnych, a także organizacji pozarządowych, które nie mają doświadczenia w prowadzeniu kontroli obywatelskiej, a chciałyby zdobyć wiedzę w tym zakresie i prowadzić takie działania w przyszłości, również po zakończeniu monitoringu.
Dokładamy starań, żeby w monitoringu mogły uczestniczyć osoby, którym sytuacja życiowa może utrudniać udział w szkoleniach organizowanych w ramach monitoringu. W związku z tym serdecznie zachęcamy do udziału osoby z niepełnosprawnością, osoby opiekujące się dziećmi lub innymi zależnymi od nich bliskimi (w tym zwierzętami domowymi). Po przyjęciu do monitoringu będziemy zwracać się do przyjętych osób z pytaniem o konieczność zapewnienia opieki lub dodatkowe wsparcie.

CO OFERUJEMY?

  • dwa spotkania stacjonarne w Pruszkowie pod Warszawą (pokrywamy wszystkie koszty uczestnictwa – w tym noclegi uczestników w pokojach dwuosobowych w ośrodku Victor DeSilva);
  • dostęp do internetowej ankiety prowadzącej przez monitoring i umożliwiającej wpisywanie zebranych w ramach monitoringu danych;
  • wsparcie ekspertów w zakresie dostępu do informacji publicznej cały okres trwania monitoringu;
  • wsparcie ekspertów w zakresie prowadzenia kontroli obywatelskiej przez cały okres trwania monitoringu;
  • zwrot kosztów ponoszonych na bieżąco w wysokości nie wyższej niż 800 zł na gminę.

NA CO TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ, DECYDUJĄC SIĘ NA UDZIAŁ W MONITORINGU?

  • na obowiązkową obecność na dwóch szkoleniach stacjonarnych – 11-13 września 2015 r. oraz 4-6 grudnia 2015 r.;
  • na konieczność wypełnienia ankiety zbierającej dane pozyskane w ramach monitoringu;
  • na przeprowadzenie akcji informującej mieszkańców i mieszkanki monitorowanej gminy o wynikach monitoringów oraz zachęcającej do przyłączenia się do działań na rzecz zmiany;
  • na spełnienie zasad obiektywizmu, rzetelności, jawności i działalności na rzecz dobra wspólnego w prowadzonych działaniach.

 

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W MONITORINGU?

Zapoznaj się z regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Na zgłoszenia czekamy do 24 sierpnia 2015 roku do godz. 20:00!

Monitoring zaczyna się szkoleniem otwierającym 11-13 września 2015 roku i trwa do kwietnia 2016 roku.

MASZ PYTANIA?

INFORMACJI UDZIELA

Agnieszka Zdanowicz – koordynatorka Monitoringu Spółek Komunalnych agnieszka.zdanowicz@siecobywatelska.pl

tel. 22 844 73 55

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: 74 8126-327 faks: 74 8126-126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 4297
W tym miesiącu: 211251
Od początku: 18354666
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne