Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Międzyleskie Weekendy Aktywności Ruchowej 2015

W biegu, marszu, na rowerze wypoczywać…

Od 15 maja 2015 trwają Międzyleskie Weekendy Aktywności Ruchowej skierowane do wszystkich osób, które lubią aktywnie spędzać swój wolny czas. Na organizację „Weekendów” Klub Sportowy SUDETY Międzylesie, startujący w konkursie grantowym na projekt społecznie pożyteczny, otrzymał dofinansowanie ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika. Program będzie realizowany do 15 listopada 2015 i obejmuje: imprezę marszowo – biegową „Moja Dwunastka”; rowerową „Korona Międzylesia” oraz wycieczki Nordic Walking. Do chwili obecnej odbyły się trzy „Dwunastki” i trzy „Korony”. Natomiast, ze względu na obowiązujący zakaz wstępu do lasu związany z nawałnicą z 08 lipca br., odwołana została wycieczka Nordic Walking zaplanowana na 12 lipca. Do chwili obecnej we wszystkich imprezach łącznie uczestniczyło 127 osób. Kolejne imprezy już wkrótce. Najbliższe to: Wycieczka Nordic Walking w niedzielę 09 sierpnia 2015 oraz  V etap „Korony Międzylesia” z Różanki do Gniewoszowa w sobotę 22 sierpnia 2015. Więcej informacji znajdą Państwo na profilach FB „Moja Dwunastka”; „Korona Międzylesia” oraz „MGOK Międzylesie”, a także na stronie Internetowej UMiG w Międzylesiu www.miedzylesie.pl.  

Za nami półmetek tegorocznego sezonu imprezy rowerowej „Korona Międzylesia” oraz jej osiemnasty etap od początku trwania imprezy. Można powiedzieć, że właśnie wkroczyliśmy w dorosłość.  Zaś dwoje rowerzystów uczestniczyło we wszystkich jej etapach.

W upalną sobotę 18 lipca 2015 siedemnastu rowerzystów ruszyło na rowerową wspinaczkę z Boboszowa do Jodłowa. Trasa trudna, wymagająca – niemniej satysfakcja na szczycie ogromna, a i radość ze spotkania w naszej zgranej rowerowej grupie wielka.

Za nami również 34 „Moja Dwunastka” w dwanaście osób z łącznie pokonanym dystansem 16.410 m. która odbyła się 01 sierpnia 2015 na międzyleskim Stadionie.

Obie imprezy mocno już się zakorzeniły na mapie darmowej oferty rekreacyjnej naszej gminy, mają swoich stałych bywalców, a niemal za każdym razem pojawiają się nowi uczestnicy. Od początku ich trwania w „Dwunastce” wzięły udział przynajmniej raz 142 osoby, a w „Koronie” 48, a listy startowe czekają na kolejnych ich uczestników, których serdecznie zapraszamy na nasze rekreacyjne imprezy.

 

Etap_IV_43.jpeg Etap_IV_27.jpeg Etap_IV_9.jpeg MD_sierpien_1_4.jpeg MD_sierpien_1_7.jpeg MD_sierpien_1_8.jpeg

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 11211
W tym miesiącu: 224706
Od początku: 22848376
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne