Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:

Urząd Miasta i Gminy Międzylesie uruchomił specjalny nr kontaktowy w sprawie szczepień na koronawirusa 748126327 wew 15. Numer dedykowany jest osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym komunikacyjnie. Numer działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00

Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Festiwal z gęsiny…..

W dniu 4.06.2015 r. w zabytkowym Parku Zdrojowym w Kudowie Zdroju, w Teatrze Pod Blachą, odbył się III Ogólnopolski Festiwal Kulinarny pn. Gęsina nie tylko na św. Marcina, pod honorowym patronatem Wicewojewody Województwa Dolnośląskiego oraz Starosty Powiatu Kłodzkiego. Organizatorem imprezy był Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz Burmistrz Kudowy Zdroju.

Udział w konkursie wzięło 6 zespołów kulinarnych: KGW, restauracje z powiatu ząbkowickiego i kłodzkiego, gospodarstwa agroturystyczne. Gminę Międzylesie reprezentowała Rada Sołecka z Długopola Górnego.

Tradycja serwowania gęsiny sięga XVII wieku i w dniu św. Marcina nie mogło jej zabraknąć na polskich stołach. Po latach kulinarnej niepamięci polska gęś owsiana znów święci triumfy, a w naszym kraju nie brakuje smakoszy i znawców dobrej polskiej żywności, którzy celebrują ten delikatesowy produkt nie tylko w listopadzie.

Gęsinę próbowali nie tylko uczestnicy Festiwalu, ale i licznie zgromadzeni w Parku Zdrojowym. A degustowano ją przy dźwiękach muzyki wykonywanej przez regionalne zespoły ludowe, między innymi zespół Długopolanie z Długopola Górnego czy z. Katarzynki ze Ścinawki Górnej

Miło nam poinformować, że Jury przyznało II miejsce, za danie z gęsiny, dla Rady Sołeckiej z Długopole Górnego. Gratulujemy!

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: 74 8126-327 faks: 74 8126-126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 363
W tym miesiącu: 217077
Od początku: 18360492
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne