E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Wystawa zdjęć satelitarnych wykonanych przez członków  Klubu Młodego Odkrywcy z Międzylesia

             9 czerwca 2015 w międzyleskim domu kultury dokonano otwarcia wystawy zdjęć satelitarnych wykonanych przez członków Klubu Młodego Odkrywcy działającego przy Zespole Szkół w Międzylesiu. Po powitaniu zaproszonych gości  i gimnazjalistów wyemitowano  film, który został nakręcony w kosmosie, a za piękne zdjęcia i muzykę otrzymał nagrodę Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Monaco. Wyprawa STS – 130, w czasie której nakręcono film  miała polski  akcent, gdyż astronauci w czasie swojej pracy słuchali muzyki Chopina.

             W lipcu zeszłego roku po raz pierwszy wykonaliśmy zdjęcia satelitarne we współpracy z Międzynarodową Stacją Kosmiczną  ISS. Projekt został zainicjowany     w Stanach Zjednoczony  przez  astronautę polskiego pochodzenia George   Zamka. Projekt ten jest finansowany przez NASA.

Sam pomysł stworzenia wystawy zrodził się podczas Forum Klubów Młodego Odkrywcy w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie jesienią 2013 roku. 

W projekcie NASA w misji lipcowej  wzięło udział 535 szkół z całego Świata, z Europy - 69 szkół, a z Polski- 28 szkół.

Wystawa podróżuje po Polsce od listopada 2014 roku. Między innym gościła w Centrum Nauki Kopernik, Na uniwersytecie w Poznaniu, planetarium w Poznaniu oraz w szkołach uczestniczących w projekcie.

                Uczestnicy spotkania mieli okazje podziwiać piękne zdjęcia z różnych zakątków świata, które zachwycały swoją kolorystyką i ukształtowaniem powierzchni. Członkowie naszego klubu mogą być dumni z udziału w takiej akcji. Młodzież pracowała pod okiem Janiny Karwowskiej i  Władysława Broszko.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 2286
W tym miesiącu: 43182
Od początku: 24234199
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne