E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „TRANSGRANICZNE SPOTKANIA Z KULTURĄ”

 

Zakończenie projektu „Transgraniczne spotkania z kulturą”. Mikroprojekt współfinansowany  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 „Przekraczamy granice”.

W trakcie „Osobliwości Wielkanocnych” w Zespole Szkół w Międzylesiu, MGOK wystawił stoisko wielkanocne z pracami uczestników warsztatów: kulinarnych i artystycznych. Można było podziwiać pięknie udekorowane pierniczki, baby i mazurki wielkanocne, stroiki świąteczne oraz dzieła dekoracyjne wykonane z  warzyw i owoców. Wręczono  nagrody w konkursie plastycznym na „Witraż wiosenny lub wielkanocny”. Wszyscy uczestnicy „Osobliwości wielkanocnych”  mogli degustować przepyszny żurek.

W niedzielę 29.03 o 10.00 odbyły się zawody Nordic Waking na trasie 4km przy stadionie w dwóch kategoriach wiekowych - do 50 lat i 50 +. Mimo niesprzyjającej aury zawodnicy dopisali a zwycięzcy otrzymali sportowe nagrody.

W niedzielne popołudnie wszyscy uczestnicy projektu spotkali się w sali MGOK na imprezie wieńczącej projekt. Podczas tego spotkania zaprezentował się „Międzypokoleniowy Świat Teatru” z przedstawieniem bajki „O kapryśnej królewnie” Wiery Badalskiej. Spektakl wzbudził w zgromadzonej publiczności aplauz. Olbrzymie gratulacje dla grupy teatralnej pod czujnym okiem reżyserki Izabeli Juraszek. Następnie na scenie zobaczyliśmy dwie  grupy taneczne. Jako pierwsza wystąpiła grupa maluchów z radosnych tańcach Zumby. Grupę taneczną maluchów przygotowała pani Justyna Kozłowska. Druga grupa taneczna pod wodzą Beaty Tokarskiej przygotowała i zaprezentowała się w tańcach towarzyskich-samba i cz-cza. Panie w cudnych kreacjach zatańczyły wspaniale i przepięknie się prezentowały. Zachwycona publiczność  brawami prosiła o bis.

Podczas imprezy można było obejrzeć wystawę fotograficzną z przebiegu projektu, oraz podziwiać prace wykonane podczas warsztatów - wykonywania biżuterii i decupage i  oczywiście prace wielkanocne- stroiki, baby, pierniczki i mazurki.

Słodkości przygotowane podczas warsztatów uczestnicy imprezy mogli degustować. Na zakończenie wszyscy uczestnicy projektu biorący udział w warsztatach otrzymali podziękowania i upominki. Dziękujemy serdecznie raz jeszcze wszystkim tym którzy czynnie brali udział w  projekcie „Transgraniczne spotkania z kulturą”. Dziękujemy uczestnikom warsztatów za wspaniałe prace, zaangażowanie i miła atmosferę.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1410
W tym miesiącu: 62227
Od początku: 24080585
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne