Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:

Urząd Miasta i Gminy Międzylesie uruchomił specjalny nr kontaktowy w sprawie szczepień na koronawirusa 748126327 wew 15. Numer dedykowany jest osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym komunikacyjnie. Numer działa od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 - 15.00

Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

XVIII Spotkania Tradycji Wielkanocnych w Szczytnej.

Kto by powiedział, że już osiemnaście lat, sołectwa z naszej gminy Międzylesie uczestniczą w Spotkaniach Tradycji Wielkanocnych. I tak było i w tym roku. Gościnności swej udzieliła gmina Szczytna.

Bardzo licznie zaakcentowaliśmy naszą obecność, bo aż 15 stołów ( na 75)  z sołectw: Boboszów, Długopole Górne, Dolnik, Domaszków, Goworów, Lesica, Międzylesie, Nowa Wieś,  Nagodzice, Pisary, Potoczek, Różanka, Roztoki,  Szklarnia, Smreczyna.

Jak zwykle wszystkie wyjątkowe, niepowtarzalne, kultywujące naszą polską tradycję. Zarówno uczestnicy, jak i odwiedzający znaleźli na nich jakiś nowy akcent dla siebie. Może na stołach w naszych domach zagości coś nowego?

 

Stołów wiele, ale nieliczne zauważone i nagrodzone. Tak więc, parlamentarzyści Monika Wielichowska i Stanisław Jurcewicz ufundowali nagrodę dla stołu ze Szklarni i Lesicy, natomiast stół ze Smreczyny otrzymał nagrodę od Dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

Przypominamy, że stół ze Szklarni i Lesicy wylosowała 6- letnia Martynka Fiejdasz, wnuczka sołtysa z Lesicy Andrzeja Wolniaczyka, która od niemowlęctwa, przywożona na początku w wiklinowym koszyku, corocznie bierze udział w Spotkaniach.

 

W konkursie Na najładniejszą pisankę wielkanocną I-sze miejsce zdobyła Pani Krystyna Dragan z Długopole Górnego, a wyróżnienie 10-letni Michał Jóźwiak z Domaszkowa.

 

Na Spotkaniach nie brakuje nigdy zespołów ludowych, śpiewaczych, które umilają wspólnie spędzany czas. Jednym z wielu występujących był nasz rodzimy zespół „Międzylesianie” z Międzylesia, który w repertuarze swoim miał pieśni zapewne znane wszystkim. Stąd też można było zaobserwować „nucenie pod nosem” słuchających.

 

Wszystkim, którzy zaangażowali się z przygotowanie Spotkań, podzielili się pomysłami, czasem własnym, swoją serdecznością i uśmiechem - bardzo serdecznie dziękujemy.

Gratulujemy pięknych stołów, a nade wszystko – nagrodzonym.

Boboszów

 

 

Długopole Górne

 

 

Dolnik

 

 

Domaszków

 

 

Goworów

 

 

Lesica

 

 

Międzylesie

 

 

Nagodzice

 

 

Nowa Wieś

 

 

Pisary

 

 

Potoczek

 

 

Roztoki

 

 

Różanka

 

 

Smreczyna

 

 

Szklarnia

 

 

Różne:

 

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: 74 8126-327 faks: 74 8126-126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 378
W tym miesiącu: 217092
Od początku: 18360507
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne