E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Rozstrzygnięta V edycja konkursu Sołtys Roku 2014

Z okazji Dnia Sołtysa, gospodarza i opiekuna wsi, który przypada 11 marca, w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala podsumowująca piątą edycję Konkursu SOŁTYS ROKU 2014.

Podczas Gali, na którą zostali zaproszeni wszyscy nominowani w konkursie, wojewoda Tomasz Smolarz  zwrócił uwagę na wielowiekową tradycję związaną z funkcją sołtysa, który jako gospodarz wsi cieszy się wielkim zaufaniem i szacunkiem jej mieszkańców. To sołtys inicjuje wiele procesów mających wpływ na codzienne życie lokalnej społeczności, rozwiązuje wiele spraw,  mobilizuje i zachęca do wspólnych działań. Wojewoda wręczył wszystkim sołtysom listy gratulacyjne, finalistom odznaki, a laureatom okolicznościowe statuetki SOŁTYS ROKU 2014.

W gronie nominowanych Sołtysów znaleźli się sołtysi z naszej gminy: Pan Zbigniew Borodzicz – wieś Roztoki oraz Pan Janusz Bańkowski – wieś Smreczyna, którzy z rąk Wojewody odebrali dyplomy  za szczególne osiągnięcia oraz zaangażowanie.

Ideą konkursu jest promowanie i wyróżnienie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej. Pierwszy etap konkursu to nominacje – dokonują ich wójtowie, burmistrzowie, ale też i Rady poszczególnych gmin. W tym roku wpłynęło do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego sumie 78 kandydatur z 49 gmin.  Wśród nominowanych do tytułu Sołtys Roku 2014 znalazło się 39 kobiet i 39 mężczyzn. Kapituła dokonała wyboru trójki laureatów.

Laureatami tegorocznego Konkursu zostali: Pani Marta Rogala sołtys wsi Pęgów, Pan Ryszard Wychudzki sołtys wsi Łany oraz Pan Andrzej Dominik sołtys wsi Stolec.

Wojewoda życzył wszystkim sołtysom wytrwałości i odwagi w realizowaniu kolejnych zadań, pomysłów na nowe inicjatywy, wiele pozytywnej energii oraz współpracy pełnej wzajemnego zrozumienia zarówno z mieszkańcami jak i władzami gminy.

 

A naszym nominowanym sołtysom – GRATULUJEMY!

DYPLOM BORODZICZ.jpeg

DYPLOM BAŃKOWSKI.jpeg

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1072
W tym miesiącu: 15129
Od początku: 23844246
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne