E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

DOBRODUSZKI Z DOMASZKOWA OSIĄGAJĄ WIELKI SUKCES !!!


Sukcesem tym jest zdobycie I miejsca podczas Międzynarodowego Festiwalu Trzech Kultur (Polska, Czechy, Niemcy), który odbywał się 17 stycznia b.r. w Krzeszowie. Do duchowej stolicy Dolnego Śląska przybyło 14 grup, które zaprezentowały swoje programy jasełkowe i kolędnicze.

Dom Kultury, w którym odbywał się festiwal, wypełniły kolędy oraz pastorałki. W modlitewnym spotkaniu, ponad 150. uczestników spędziło niezapomniane chwile.

Grupa domaszkowskich dzieci, działających jako zespół „Dobroduszki” również udała się do krzeszowskiego Domu Kultury, by tam uczestniczyć w przeglądzie grup kolędniczo - jasełkowych. Występowaliśmy ok. godz. 12:00, a zaraz po jasełkowym występie w wypowiadanych przez oglądające nas osoby opiniach, usłyszeliśmy słowa: przecudnie, rewelacyjnie, profesjonalnie, fantastycznie, bezkonkurencyjnie. Cieszymy się z naszego wielkiego sukcesu. Usłyszał o nim cały świat, bowiem we wszystkich wiadomościach nadawanych przez TV Trwam, która jest odbierana na całym świecie, była obszerna relacja z Festiwalu Trzech Kultur. Rozsławiliśmy więc Domaszków w Krzeszowie, ale też na całą Polskę i zagranicę. Miło było usłyszeć i otrzymać aż tyle słów uznania i gratulacji.

„Dobroduszni” do występu zostały przygotowane przez p. J. Kensicką. W występ zaangażowali się również rodzice dzieci przygotowując dla swoich pociech piękne stroje. Grupa rodziców w składzie: p. M. Jóźwiak, p. M. Serafinowicz, p. M Ptasiński i p. J. Leka pojechała z małymi aktorami do Krzeszowa, by pomóc w przebieraniu dzieci w stroje oraz by uwiecznić ich występ kamerą  i na zdjęciach.

Nazwę zespołu wymyśliliśmy szybko, na potrzeby tego właśnie festiwalu i na naszą dalszą działalność.  A dlaczego „DOBRODUSZKI” ? Bo wszystkie są  z domaszkowskiej parafii św. Mikołaja, który czynił wiele dobra i  uczył nas swoją postawą być dobrymi duszkami…

Wkrótce nasze jasełka mają być emitowane przez TV Trwam. Czekamy z niecierpliwością na telefon z redakcji, kiedy będzie powtórka naszego sukcesu !?

Warto się jeszcze pochwalić, że będąc w Krzeszowie mogliśmy zwiedzić przepiękną barokową bazylikę, która zachwyca bogactwem wnętrza i jakąś niewyrażalną niezwykłością. Nie sposób nie wspomnieć o tym, co nas spotkało po powrocie do Domaszkowa. Otóż rodzice zwycięzców przygotowali nam wzruszające i niezapomniane powitanie. Był szampan dla dzieci, kolorowe sztuczne ognie i bukiet kwiatów ze słowami podziękowania dla opiekunki grupy. Bardzo dziękujemy za taki finał naszego szczęśliwego dnia. Tegoroczne zimowe ferie rozpoczęły się dla dzieci, ale i dzięki ich sukcesowi również dla całego Domaszkowa i dla całej naszej gminy radośnie i wspaniale.

Kto chciałby zobaczyć na żywo zwycięską grupę i zwycięskie przedstawienie „Dobroduszków” ma ku temu okazję, bowiem w najbliższą niedzielę - 25 stycznia 2015 roku, o godz.16.00  w domaszkowskim Domu Kultury wystawione będą jasełka z okazji święta Babć i Dziadków. Zapraszamy do nas wszystkie chętne osoby (nawet te, które na noszą jeszcze zaszczytnego tytułu Babcia, czy też Dziadek).

16.jpeg

DSC03181.jpeg

DSC03280.jpeg


 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1659
W tym miesiącu: 41384
Od początku: 24173462
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne