E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

XII  Festiwal   Nauki w Zespole Szkół w Międzylesiu

          Po raz dwunasty członkowie Klubu Młodego Odkrywcy działający  przy Zespole  Szkół w Międzylesiu zorganizowali  Festiwal Nauki. To cykliczna impreza odbywająca się    w ostatni piątek przed feriami zimowymi. W tym roku na nasze pokazy zaprosiliśmy uczniów klas 1-3  z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w im. Przyjaciół Dzieci w Domaszkowie i z Zespołu Szkół w Międzylesiu oraz przedstawicieli: lokalnej władzy, zakładów pracy i Rady Rodziców działającej w naszej szkole. Nasze eksperymenty dotyczyły między innymi: doświadczeń z ogniem, wytrzymałości balonów, charakterystycznych reakcji chemicznych, gdzie zmiana kolorów roztworów intrygowała wszystkich, wyznaczano środek ciężkości niektórych przedmiotów, wykonywano krążki Newtona oraz zabawki edukacyjne. Dzieci  i dorośli zastanawiali  się jak można przecisnąć swoją sylwetkę przez kartkę formatu A4. Radość małych uczestników była tym większa, że niektóre wytwory własnej pracy mogli zabrać na pamiątkę do domu. Nasi  gimnazjalni -pasjonaci wędkarstwa,  pszczelarstwa i motoryzacji oraz astronomii zadziwili zgromadzonych  zasobem wiedzy i sposobem przekazania jej  zgromadzonym gościom.

            W naszych działaniach wsparli nas strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Międzylesia, pracownicy Nadleśnictwa Międzylesie oraz członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego. Pokazy strażaków wzbudzały wiele emocji i zdumienia, a postacie sów i ich malowanie wspólnie z panią Magdą i  panem Mariuszem były bez wątpienia doskonała lekcją przyrody. W szkole przez cały dzień również odbywały się pokazy nieba w przenośnym planetarium „Bajkonur”.

 Nasze wszystkie działania odbyły się dzięki finansowemu wsparciu Banku Zachodniego  i Gminie Międzylesie, za co składamy serdeczne podziękowania. Organizacja tej imprezy      to efekt półrocznych przygotowań ze strony naszych Klubowiczów oraz ich opiekunów: pani Janiny Karwowskiej i pana  Władysława Broszko.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1132
W tym miesiącu: 44061
Od początku: 24176139
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne