Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

MOJA DWUNASTKA 2015

MOJA DWUNASTKA 2015.jpeg

Orkiestrowa „Dwunastka” policzyła się z cukrzycą

W niedzielę 11 stycznia 2015 r.  dwudziesta siódma już „Moja Dwunastka” odbyła się w ramach 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza marszowo - biegowa pod hasłem „Policz się z cukrzycą” zorganizowana została wspólnymi siłami MLKS Sudety, MGOK w Międzylesiu oraz ludzi dobrej woli i zgromadziła na starcie 24 uczestników. Po raz drugi  postanowiliśmy przybliżyć naszą inicjatywę lokalnej społeczności i spotkaliśmy się na skwerze przed Urzędem Miasta i Gminy Międzylesie, a trasa 12 minutowego testu marszowo-biegowego wiodła traktami pieszymi Międzyleskiego Rynku.

Przed startem pani doktor Agnieszka Murawa wygłosiła krótką pogadankę, dotyczącą niebezpieczeństw i powikłań związanych z cukrzycą oraz działań profilaktycznych. Zarówno przed jak i po starcie wszyscy uczestnicy mogli zbadać poziom cukru we krwi. Otrzymali także ulotki edukacyjne wzbogacające ich wiedzę o cukrzycy, nadciśnieniu tętniczym, o znaczeniu właściwej diety oraz wpływie aktywności ruchowej na zdrowie.

Punktualnie o 15.30 honorowy starter Burmistrz Międzylesia Dwunastkowym gongiem zaprosił wszystkich do startu, a po upływie 12 minut wydzwonił zakończenie sportowych zmagań. Na początku imprezy aura była bardziej jesienna, a zamieniła się w jej trakcie na typowo zimową. Atmosfera wśród uczestników była niezmiennie radosna i gorąca -  nasze comiesięczne spotkania ukierunkowane są na tę radość oraz krok w kierunku poprawy zdrowia i samopoczucia. Każdy, kto staje na starcie i podejmuje dwunastominutowy wysiłek już jest zwycięzcą.

Podczas ceremonii zakończenia imprezy Burmistrz Międzylesia oraz Prezes MLKS Sudety wręczyli każdemu uczestnikowi pamiątkowy Certyfikat, a Komandor „Dwunastki” opaskę odblaskową, która noszona od zmroku do świtu i w warunkach pogorszonej widoczności poprawia bezpieczeństwo pieszego lub rowerzysty, sprawia, że staje się on lepiej widoczny.

Kolejna „Moja Dwunastka”, na którą już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy, odbędzie się w sobotę 07 lutego 2015 o godz. 10.00. Zapraszamy  od 9.30 do Biura Zawodów w hallu Basenu w Międzylesiu.

 

 

MLKS Sudety Międzylesie

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 4705
W tym miesiącu: 201825
Od początku: 22825495
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne