E mapa
Logo UE EBO365 logo
Wybierz język:
Ikona telefonu Aplikacja mobilna Filmy video Kalendarz wydarzeń

Podróż studyjna w woj. podkarpackim.

W dniach  26-29.10.2014r. Wydział Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zorganizował czterodniowy wyjazd  do wsi tematycznych w woj. podkarpackim. Podróż ta zorganizowana została w ramach funkcjonowania nowej inicjatywy w województwie – Sieci Najciekawszych Wsi w Polsce. Do udziału zaproszeni zostali przedstawiciele wsi i gmin – uczestnicy Sieci oraz laureaci konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska”. Podróż sfinansowana została ze środków Unii Europejskiej, budżetu państwa i budżetu województwa dolnośląskiego.
Celem wyjazdu było zapoznanie jej uczestników z zasadami tworzenia i funkcjonowania ekomuzeum i  wsi tematycznych, jako skutecznej metody na rozwój społeczno-ekonomiczny okolicy w oparciu o dziedzictwo przyrodnicze i kulturowo-historyczne.
W trakcie czterodniowego pobytu uczestnicy brali udział zarówno w warsztatach ceramicznych i mydlarskich, jak również odwiedzili miejsca i obiekty posiadające Certyfikat GoToCarpatia przyznawane przez Fundację Bieszczadzką. .
Budowanie oferty wsi tematycznych, czy ekomuzeum – to zagadnienie obejmujące wiele aspektów. Obok zajęć typowo warsztatów, prezentacji – niezwykle istotne jest umiejętne pokazanie historii miejscowości, obiektów czy ważnych historycznie miejsc. Dobór odpowiednich osób do tego typu przedsięwzięć to klucz do sukcesu. I podróż ta – jej program, to co zostało zaprezentowane jej uczestnikom – pokazało dobitnie, że aby przyciągać turystów i aby dane miejsce zaczęło na siebie zarabiać – musi zostać stworzona właściwa opowieść. Ekomuzea bieszczadzkie, takie opowieści mają. Z Gminy Międzylesie uczestniczyli uczestniczyli wyjeździe przedstawiciele wsi Roztoki: Paulina Kasperek i Jarosław Sobański.

 

Urząd Miasta i Gminy w Międzylesiu ul.Pl. Wolności 1 tel.: +48748126327 faks: +48748126126 urzad@miedzylesie.pl
Odwiedziny: Dzisiaj: 1580
W tym miesiącu: 36604
Od początku: 24168682
Miasta partnerskie
Kraliky
Lichkov
Dolsk
Lohne